06:29 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Haridus
lühendatud link
31 0 0

AS Mainori nõukogu otsustas eile anda esimese Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumi TalTechi tudengitiimile, mille töö käsitles Ülemiste linnakus kogutavatest andmetest lähtuvate uute ärivõimaluste loomist.

TALLINN, 6. november — Sputnik. AS Mainori nõukogu esimehe Guido Pärnitsa sõnul on Ülo Pärnitsa nimelise iga-aastase stipendiumi konkursi eesmärk otsida lahendusi, kuidas teha Ülemiste linnakut targemaks, teatab Tallinna Tehnikaülikool.

"Stipendiumifondi eesmärgiks on toetada ettevõtlusharidust ning tõsta esile tugevaid tudengitöid, kus on esitatud praktilised ettepanekud Ülemiste City arendajatele. Esimese stipendiumi välja andmine on märgilise tähendusega, et rakendada linnakus teadustöö edasiarendusest sündinud innovatiivseid lahendusi, " lisas Pärnits.

Kus Eestis üle kahe tuhande euro palka makstakse>>

5000-eurose stipendiumi võitnud TalTechi tudengitiimi kuulusid Dagmar Teppe, Martin Kiil, Andrei Engels ja Anastassia Tretjak. Juhendajateks olid Prof. Jarek Kurnitski ja Alo Mikola. Üliõpilastiimi täpsem eesmärk oli uurida Ülemiste linnaku kahe büroohoone Öpiku maja ja Bernhard Schmidti maja tunnetuslikku sisekliimat ning saadud andmete analüüsi.

Stipendiumi pälvinud uurimisrühma liige Martin Kiil tunnistas, et tudengid said projektiga elulise kogemuse turul tegutsemisel.

"Teoreetilise õppe kõrval on teadmiste proovilepanek reaalsete klientidega suheldes, koostades ajakavasid ja tegevusplaane väärtuslik õppetund. Seejuures just Ülemiste City, kui nõudliku kliendiga, oli tohutu privileeg koostööd teha. Linnakul on suur potentsiaal olla üks Eesti ehitussektori teerajajaid," ütles Kiil.

Ta lisas, et neil on väga hea meel, et said tänu stipendiumile olla osa ja panustada targa linna arengusse ning soovitas ka teistel tudengitel väärtusliku kogemuse saamiseks Ülo Pärnitsa stipendiumi konkursist osa võtta.

Юло Пярнитс
© Фото : Erakogu
Ülo Pärnits.

Ülemiste City on välja pannud TalTechi tudengitele stipendiumid mahus 10 000 eurot

Koostöös Arengufondiga antakse välja kahte järgnevat stipendiumit:

Ülemiste City innovatsiooni auhinna konkursi stipendiumid

Ülemiste City bakalaureuse- ja magistri lõputööde konkurssi stipendiumid

Antud konkursside raames on võimalik leida endale sobiv lõputöö teema kui ka sooritada mõni praktiline koolitöö konkurssi raames. Seega haara võimalusest kinni, kuna Ülemiste City stipendiumitele on kandideerimine avatud kuni 28. November, teatab Tallinna Tehnikaülikool.

Valik teemasid lõputöödeks kui praktiliseks tööks:

  • Ülemiste City linnakus kogutavatest andmetest lähtuvad uued ärivõimalused ja ärimudelid
  • Jagamismajanduse mõju Ülemiste City linnaku arengule lähiaastatel
  • Kaasaegse targa linna liikumislahendus
  • Ülemiste City ühtse arhitektuuri visioon linnaku väljaarendamata alale
  • Ülemiste City kui talentide elu- ja töökoht nr. 1
  • Eesti väravale väärilise funktsionaalsuse pakkumine (maamärk: kaksiktornidega hoone)
  • Konkureerida saab nii üksi, kui tiimides ja kaasata võib juhendajaid ja mentoreid.

Balti suurettevõtete optimism kasvab>>

Технопарк Юлемисте
© Sputnik / Вадим Анцупов
Ülemiste City.

Stipendiumid on rahastatud ettevõtlusharidust toetava Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumifondi poolt. Fondi eesmärk on elukestva ja praktilise õppe edendamine ning makstavad stipendiumid on mõeldud edukate üliõpilaste ja õppejõudude toetamiseks nende õpingutel või uurimistööde läbiviimisel, sealhulgas osalemisel Ülemiste City kui targa linnaku kujundamisel. Ülo Pärnits oli AS Mainori pikaaegne eestvedaja ja Ülemiste City looja.

2019. aasta stipendiumi konkursile on võimalik kandideerida 28.novembrini kõigil tudengitel üle Eesti.

Tagid:
stipendium, Mainor AS, TalTech, TTÜ, Tallinna Tehnikaülikool, tudeng, Ülo Pärnits, Tallinn, Eesti

Peamised teemad