09:54 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Haridus
lühendatud link
Haridusprojekt SputnikPro (16)
40 0 0

Rahvusvahelise infoagentuuri ja raadiojaama Sputnik projektis osalejad tutvuvad kõige kaasaegsemate multimeediapõhise meedia tehnoloogiatega ja läbivad meistriklasse massimeedia ekspertide juhendamisel.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Teabegentuur Sputnik andis avastardi projekti SputnikPro järjekordsele hooajale, mis on orienteeritud noortele ajakirjanikele SRÜ ja Baltikumi riikidest.

Novembrikuise tsükli osaliste seas on enam kui 20 meediaväljaande esindajad Armeeniast, Aserbaidžaanist, Valgevenest, Moldovast, Kasahstanist, Kõrgõztanist ja teistest riikidest. Oma esindaja saatis Moskvasse ka Eesti.

Sputnik käivitas haridusprogrammi lähivälismaa riikide meedia jaoks >>

Projekti SputnikPro raames tutvuvad osavõtjad kaasaegse multimeediapõhise meediatöö tehnoloogiatega, info edastamise formaatidega, suundumustega veebilehtede visuaalses vormistuses ja infograafika ettevalmistuses.

Практические занятия (работа в группах) в рамках образовательной программы SputnikPRO
© Sputnik / Вадим Анцупов
Haridusprojekti SputnikPro praktilised meistriklassid

Praktiliste meistriklasside käigus töötavad noored spetsialistid Sputniku ekspertide juhendamisel läbi kõige erinevamaid võimalusi aktuaalsete ülesannete lahendamisel ajakirjanduse valdkonnas.

Eestis toimus üks projekti SputnikPro etappidest

Tänavu 26. oktoobril anti Tallinnas avastart projektile SputnikPro, millest võtsid osa ajakirjanikud, blogipidajad, üliõpilased mitmetest Baltimaade linnadest.

Meistriklasse viisid külalistele Tallinnas Sputnik Eesti pressikeskuses läbi juhtivad vene spetsialistid – meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja asetäitja Natalja Losseva ning veebimeedia ja uue meedia valdkonna projektijuht Mihhail Konrad.

Natalja Losseva keskendus oma ettekandes sellele, kuidas areneb tänapäevane veebiajakirjandus ja milliseid uusi tehnoloogiaid peab ta selleks, et nõutav olla, tarbijale pakkuma.

Мастер-классы российских медиаменеджеров в пресс-центре Sputnik Эстония в рамках образовательной программы SputnikPRO
© Sputnik / Вадим Анцупов
Meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja asetäitja Natalja Losseva ning veebimeedia ja uue meedia valdkonna projektijuht Mihhail Konrad

Ürituse külalised kuulasid lektorit huviga ja osalesid praktilistes ülesannetes. Paljud neist märkisid, et varem nad ei mõistnud, kuidas infot lõpptarbijale õigesti edastada, et ta ei satuks veebilehele ainult ühe korra ja juhuslikult, vaid käiks seal pidevalt.

Huvi äratasid ka ülalmainitud uued tehnoloogiad, mis mitte ainult asjatundjate, vaid ka koolitusprogrammis SputnikPro osalejate arvates leiavad peagi püsikindla koha uudiste tavatarbijate elus.

SputnikPro on ajakirjanikele, ajakirjandusüliõpilastele, pressiteenistuste töötajatele mõeldud rahvusvaheline projekt, mis on suunatud kogemuste vahetamisele välismaa kolleegidega, rahvusvahelise meedia- ja kultuurisidemete arendamisele ajakirjanike vahel.

Meediaagentuuri Rossija Segodnja riiklike veebiprojektide asedirektor Irina Kedrovskaja
© Sputnik / Владимир Песня

SputnikPro lähivälismaa riikide ajakirjanikele saab teoks föderaalse Sõltumatute Riikide Ühenduse agentuuri programmi "Uus põlvkond", välismaal elavate kaasmaalaste ja rahvusvahelise humanitaarkoostöö-organisatsiooni Rossotrudnitšestvo kaasabil.

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediakanaleid, mis ühendab riigiti ja piirkondlikult veebisaite 32 keeles ning analoog- ja digiraadioringhäälingut vene, inglise ja prantsuse keeles 80 maailma linnas ja internetis. Sputniku uudistevood edastavad ööpäevaringselt juhtivatele väljaannetele kogu maailmas informatsiooni inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Sputniku veebiväljaannete auditooriumiks on üle 50 miljoni külastaja kuus, konto Sputnik China abonentide hulk veebilehel Weibo ulatub ligi üheksa miljonini. 22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni töötab üle tuhande inimese kümnetest rahvustest.

Sputnik kuulub meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakontor asub Moskvas.

Teema:
Haridusprojekt SputnikPro (16)
Tagid:
tehnoloogia, haridus, SputnikPro, NSV Liit, Sputnik, SRÜ, Baltikum, Venemaa

Peamised teemad