14:56 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Haridus
lühendatud link
22 0 0

Eelõppekursused toimuvad Tallinnas, Tartus ja Pärnus, mis tähendab, et ülikooliks saavad ette valmistuda ka need, kes elavad väljaspool pealinna või kellel pole varem mingitel põhjustel ülikooli sisseastumine õnnestunud.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) aitab üha enam üldhariduskoolide õpilasi ette valmistada laia matemaatika eksamiks, sest üliõpilaskandidaatide hea matemaatikatase on väga oluline, teatas TalTech.

"TalTechi alusaine on matemaatika, mistõttu on oluline, et gümnaasiumiõpilane läbib laia matemaatika kursuse, teeb edukalt eksami ning asub tehnikaülikooli õppima heade teadmistega," ütles eelõppe juhataja Kadri Sildvee.

Esimese Ülo Pärnitsa nimelise stipendiumi võitsid TalTechi tudengid>>

Tallinna Tehnikaülikool
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Oma tegevusega toetame üldisemalt Eestis antavat haridust, kus õpetamise tase on õpetajate puuduse ja ülekoormatuse tõttu üha ebaühtlasem," selgitas Sildvee.

Ta rääkis, et eelõppekursustel on tunde sama palju kui koolis koolitunde: 4‒6 tundi nädalas. Kursused toimuvad Tallinnas, Tartus ja Pärnus, mis tähendab, et ülikooliks saavad ette valmistuda ka need, kes elavad väljaspool pealinna või kellel pole varem mingitel põhjustel ülikooli sisseastumine õnnestunud," täpsustas ta.

Juba praegu saab registreeruda 2019. aasta jaanuaris algavatele matemaatika ja eesti keele eksamite ettevalmistuskursustele. Gümnasistidel on võimalus valmistuda riigieksamiteks.

Eesti tudengid ehitavad Baltimaade esimese isejuhtiva vormeli>>

Põhikooliõpilased saavad end Tallinnas täiendada 10. klassi kandideerimiseks ja lõpueksamiteks valmistumisel matemaatikas ning eesti keeles.

Teistest piirkondadest pärit noored saavad õppida eesti keelt e-kursusel.

Kursustel korratakse üle kogu vajaminev materjal ning antakse õpilastele enesekindlus eksami tegemiseks. Kursustele on oodatud nii tänased õpilased kui ka need, kellel keskkool on juba lõpetatud, kuid kes soovivad teha uuesti matemaatika riigieksamit või tehnikaülikooli matemaatika sisseastumiskatset.

Kui laia matemaatika riigieksam on tegemata, siis on võimalik teha TalTechi sisseastumiskatse ning sellele ettevalmistamiseks osaleda kiirkursusel, mis toimub juunis 2019.

Ettevalmistuskursused on tasulised.

Tagid:
matemaatika, sisseastumine, Tallinna Tehnikaülikool, TalTech, kooliõpilane

Peamised teemad