05:04 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
26. novembril täitub teine eluaasta noorel jääkarumürakal Aronil

Jääkarud Nord ja Aron tähistavad sünnipäeva

© Фото : Валерий Смирнов
Haridus
lühendatud link
710

Sel nädalavahetusel tasub tulla külla jääkarudele, sest taas on kätte jõudnud nende sünnipäevaaeg. Laupäeval, 24. novembril saab 17-aastaseks isajääkaru Nord, esmaspäeval, 26. novembril aga täitub teine eluaasta noorel jääkarumürakal Aronil.

TALLINN, 24. november — Sputnik. Polaariumis jalutades võib näha, kuidas Arktika isandad väsimatult ringi toimetavad: ujuvad, sukelduvad, mänguasjadega müravad või peale suplust karva kuivatades end poriseks püherdavad. Jääkarumajas on uudistamiseks välja pandud fotostend Aroni sünnist ja kasvamisest, edastab Pealinn.

Isakaru Nordi haige tagakäpp on veterinaaride pideva jälgimise all: igapäevaselt pakutakse talle erinevaid tegevusi, et parandada tema heaolu, kuid kuna suurloomade ravi on keeruline ja pikaajaline, tuleb tulemuste saavutamiseks varuda palju kannatust.

Kõrvitsapidu Tallinna loomaaias>>

Pühapäeval toimub järjekordne loomade avalik toitmine: saab jälgida, mida ja kuidas söövad jaapani makaagid, surikaadid ja amuuri leopard. Kommentaare jagavad loomaaia töötajad.

Seoses troopikamajja viiva trepi ja kaldtee remondiga oli maja nädala sees mõned päevad külastajatele suletud. Sel ajal said troopikamaja töötajad kõik krokodillid järgemööda ümber paigutada ning nende ekspositsioonialad ja basseinid puhtaks küürida.

Juba käivad ettevalmistused detsembri lõpul toimuvaks loomaaialoomade jõulupeoks: esimesed kingitused loomade kingikotti meisterdasid Kiisupere lasteaia pisikesed kasvandikud.

Tallinna loomaaias toimub jäätisepäev>>

Kesknädalal käisid Bank Citadele Eesti filiaali vabatahtlikud liigikaitseuuringute keskuse naaritsate kompleksi liiva vedamas, rehitsemas ning aedikuid roigaste ja muu loodusliku materjaliga mitmekesistamas.

Neljapäeval väisas loomaaia elevantide eest hoolitsemist tubli töövari Jõhvist.

Noor muskusveis Lia läks neljapäeval kenasti transpordikasti, laaditi autole ja sõitis Soome Korkeasaari loomaaeda.

Tagid:
Loomaaed, Nord, Aron, jääkaru, Tallinn

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54