05:40 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Sillamäe. Illustreeriv foto

Ida-Viru noored saavad tutvust teha tehnoloogiamaailmaga

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Haridus
lühendatud link
1210

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) tutvustab 13. detsembril põnevate töötubadega Ida-Virumaa gümnaasiuminoortele tehnoloogiamaailma ja õppimisvõimalusi TalTechis.

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Oma teadmisi saab proovile panna näiteks päikesepatarei valmistamisel, keemia- ja füüsikakatsete tegemisel ja nutiviktoriinis.

TalTechi Virumaa kolledžis toimuval koolimessil saavad kohalikud koolinoored tutvuda TalTechi erinevate õppekavadega ning osaleda temaatilistes töötubades. Ida-Virumaale tulevad oma tegemisi tutvustama mitmed tehnikaülikooli õppeprogrammide esindajad ja tudengid.

TalTech panustab kooliõpilaste matemaatikateadmiste taseme tõstmisse>>

Päeva jooksul toimub ühtekokku ka 13 põnevat töötuba. Näiteks saab valmistada igaühele kättesaadavate abivahenditega töötava päikesepatarei, Pythoni programmiga modelleerida kehade liikumisi erinevate planeetide gravitatsiooniväljades (Maa, Marss, Veenus) ja palju muud.

Ida-Virumaa koolimessi eesmärk on tuua TalTechi õppimisvõimalused lähemale Ida-Virumaa koolinoortele. TalTechis alustab iga-aastaselt õpinguid väga palju Ida-Virumaa noori. Üritus on suurepärane võimalus tutvuda ülikooli võimalustega ning saada õppimisalane kogemus läbi praktiliste tegevuste.

Koolimess toimub TalTechi Virumaa kolledžis (Järveküla tee 75, Kohtla-Järve) 13. detsembril kella 12–16. Päevakava ja töötubade kirjeldustega saab lähemalt tutvuda TalTechi kodulehel.

Tagid:
tehnoloogia, noored, Ida-Virumaa, Eesti

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27