01:47 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Пикет под названием Гомопропаганду вон из школы перед зданием Министерства образования и науки в Таллинне

Haridusamet uurib Tallinna kooliõpilaste kinoskäigu kohta

© Sputnik / Вадим Анцупов
Haridus
lühendatud link
3910

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) soovib Tallinna haridusametilt üksikasjaliselt teada, kui palju Tallinna koolide õpilasi käis selle nädala alguses kinos vaatamas mitteheteroseksuaalsete noorte eneseavamist käsitlevat dokumentaalfilmi "Kapist välja" ja mida filmist arvati.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Haridusamet ootab nüüd EKRE küsimustele vastuseid koolijuhtidelt, kelles taoline pöördumine hämmingut tekitas, edastas ERR.

Saadikud ja avalikkus nõudsid "homopropaganda väljajuurimist" koolidest >>

Tallinna haridusameti hariduskorralduse osakonnast läks reede ennelõunal Tallinna põhikoolide ja gümnaasiumijuhtidele teele kiri, kus antakse teada, et haridusametisse tuli neljapäeva pärastlõunal Tallinna linnavolikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni arupärimine, mille vastamise tähtaeg on 3. jaanuar.

Arupärimises tahab EKRE teada Tallinna kooliõpilaste osalemise kohta Sõpruse kinos 17. ja 18. detsembril linastunud dokumentaalfilmi "Kapist välja" seanssidel ning koolides seksuaalvähemusi tutvustavate tegevuste kohta.

EKRE eestvedamisel kogunesid oktoobris Tallinnas ja Tartus asuvate haridusministeeriumide hoonete ette kümned piketeerijad, kes avaldasid meelt kooliõpikute vastu, mis sisaldavad samasooliste perekondadega seonduvaid teemasid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Meelavaldajad kandsid erinevaid plakateid alates lihtsast "Rohkem füüsikat, vähem LGBT-d!" kuni suurte väljavõteteni kooliraamatutest. Meeleavaldajad skandeerisid valjult "Minister Reps, hakka normaalseks!"

Doktor: emad ei taha lapse seksuaalsest väärkohtlemisest midagi teada >>

Sputnik Eesti korrespondent jälgis toimuvat sündmuskohal. Detailset kirjeldust piketist võite lugeda portaali venekeelsest osast.

Samal teemal

Venemaa LGBT kaheldav võit
Helsingi geiparaadist võtsid osa ka lapsed ja noored
Euroopa kohus: Venemaa rikub seksuaalvähemuste õigusi
Tagid:
kool, film, haridus, EKRE, Eesti

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  72
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  66
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46