07:40 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Ratas ja Sikkut arutasid TÜ liikumislaboriga laste kehalise aktiivsuse parandamist

Ratas ja Sikkut arutasid TÜ liikumislaboriga laste kehalise aktiivsuse parandamist

© Фото : Riigikantselei
Haridus
lühendatud link
22 0 0

Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut arutasid täna Stenbocki majas Tartu Ülikooli liikumislabori esindajatega Eesti laste vähest liikumisaktiivsust, sealhulgas liikumist propageeriva programmi "Liikuma Kutsuv Kool" tulevikku ja laiendamist.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. Ratase sõnul peab piisav liikumine ning kehaline aktiivsus kuuluma kõigi laste ja noorte igapäevaellu, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Meie laste liikumisel ja mängimisel ka väljaspool sporti on nende kehaliste ja vaimsete võimete arendamisel ning terviseriskide vähendamisel asendamatu roll. Kahjuks annavad liikumisaktiivsust hindavad uuringud üheselt märku, et Eesti laste praegune aktiivsus ei ole kiita. Vähene liikumine ning liialt pikk erinevate ekraanide ees veedetud aeg annavad põhjust muretsemiseks ning sunnivad meid otsima võimalusi selle muutmiseks," ütles ta.

Algas registreerimine 2019. aastal toimuvale Tallinna Maratonile>>

Peaministri hinnangul on koolid väga õige koht, kus kehalist aktiivsust propageerida.

"Meie lapsed ja noored veedavad koolis väga suure osa oma ajast ning just seal on võimalik jõuda ka kõige vähem liikuvate lasteni. Programm "Liikuma Kutsuv Kool" annab oma tegevusega liikumisele koolipäeva jooksul hoopis uue tähenduse. Aktiivsemad aine- ja vahetunnid suurendavad laste liikumisrõõmu, toetavad õppimist ning ennetavad liigse väsimuse tekkimist. Ma julgustan kõiki haridusasutusi "Liikuma Kutsuva Kooli" metoodika ja tegevuse kohta huvi tundma," lausus Ratas.

Tervise ja tööminister Riina Sikkuti sõnul on Eesti laste vähene liikumine murettekitav.

Terviseamet tutvub enam kui 1300 kooli ja lasteaia sisekliimaga>>

"Uuringud näitavad, et soovitatavaid liikumisnorme täidab Eestis vähem kui veerand õpilastest. Ja sellel on pikaajaline negatiivne mõju rahvastiku tervisele," sõnas Sikkut.

Koolides hakatakse pakkuma rohkem puu- ja köögivilja, illustratiivne foto
© Фото : Алексей Серов

"Liikumislabori algatus on tunnustamist väärt. Ja on rõõm, et paljud koolid saavad aru, et lastele tuleb luua võimalusi liikuda kogu koolipäeva jooksul - see on tähtis nii laste tervise kui ka õpitulemuste ja koolirõõmu hoidmise jaoks," ütles ta ja lisas, et Sotsiaalministeerium jätkab "Liikuma kutsuva kooli" programmi toetamist.

Haridusamet uurib Tallinna kooliõpilaste kinoskäigu kohta>>

"Olen seda meelt, et elukeskkond – olgu see koolitunnis, vahetunnis, aga ka linnaruumis laiemalt, peab toetama meie tervislikke valikuid. Et oleks valikuvabadust liikuda kooli ka jalgsi või tõukerattaga ja et õppetöös on loomulik osa liikumisel," lausus Sikkut.

"Liikuma Kutsuv Kool" on teaduspõhine sekkumisprogramm, millega otsitakse alates 2016. aastast Tartu Ülikooli liikumislabori eestvedamisel koos koolidega toimivaid lahendusi, kuidas muuta koolipäevad kehaliselt aktiivsemaks ning tuua rohkem liikumisrõõmu iga õpilaseni. Tänaseks on programmiga liitunud 40 kooli ja tegevus mõjutab igapäevaselt 18 000 last.

Tagid:
kool, aktiivsus, liikumine, Tartu Ülikool, Riina Sikkut, Jüri Ratas

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  25
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  63
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37