16:07 18. November 2019
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB70.3938
Tallinna ülelinnalise vastuvõtuga koolides algab õpilaste vastuvõtt, illustreeriv foto

Tallinna koolides algab õpilaste vastuvõtt

© Sputnik / Вадим Анцупов
Haridus
lühendatud link
Tallinna uudised (313)
3210

Kui esimeste klasside õpilastele elukohajärgse kooli määramise taotlusi 2019/20. õppeaastaks saab Tallinna Haridusametile esitada märtsis, siis ülelinnalise vastuvõtuga koolides algab õpilaste vastuvõtt juba jaanuaris või veebruaris.

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. Kõikidele Tallinna lastele on kindlustatud õppekoht ühes elukohajärgses koolis, kuid soovi korral saab kandideerida ka mitteelukohajärgsetesse ehk ülelinnalise vastuvõtuga koolidesse, kus esimesed klassid komplekteeritakse kooli vastuvõtukorra alusel veebruarikuu jooksul, vahendas Raepress.

Lapsepõlv elab Tallinnas: Moskvas avati muinasjutupiltide triennaal >>

Need koolid on Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Juudi Kool, Tallinna Prantsuse Lütseum, Tallinna Reaalkool, Tallinna Tõnismäe Reaalkool ja Vanalinna Hariduskolleegium (VHK). VHK-s ja Tõnismäe Reaalkoolis on avalduste vastuvõtt juba alanud.

Üks ülelinnalise vastuvõtuga klass komplekteeritakse Tallinna 21. Koolis, Tallinna Saksa Gümnaasiumis, Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis, Kadrioru Saksa Gümnaasiumis ja Tallinna Pae Gümnaasiumis.

Lasnamäe Põhikoolis, Ristiku Põhikoolis, Tallinna Heleni Koolis, Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikoolis, Tallinna Tondi Põhikoolis ja Õismäe Koolis võetakse õpilasi vastu SA Innove koolivälise nõustamismeeskonna otsuse alusel.

Пикет под названием Гомопропаганду вон из школы перед зданием Министерства образования и науки в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов

1.-15. märtsini saavad vanemad esitada Tallinna Haridusametile taotluse esimesse klassi astuvale lapsele elukohajärgse kooli määramiseks. Täpsemat infot vastuvõtu korra ja tähtaegade kohta saab kõigi nimetatud koolide ja Tallinna Haridusameti kodulehelt.

Rahvastikuregistri andmetel on Tallinnas käesoleval aastal ligikaudu 4810 kooliikka jõudnud last, kellest linnakoolide esimesse klassi astub hinnanguliselt kuni 4100.

Statistikaameti andmetel oli 2017/2018. õppeaastal üldhariduskoolides 14 905 õpetajat, neist naisi 86% ja mehi 14%. Analüüsis on kasutatud Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid seisuga 10.11.2017, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sügisel.

Eesti üldhariduskoolis oli kõige rohkem 51–60-aastaseid õpetajaid, sellesse vanuserühma kuulub ligikaudu iga kolmas nais- ja iga neljas meesõpetaja.

Ühendus Vene Kool Eestis käis haridusministeeriumis >>

Alla 30-aastane oli iga kümnes nais- ja ligikaudu iga kuues meesõpetaja. Üle 60-aastaseid õpetajaid oli meeste ja naiste seas peaaegu ühepalju, mehi 17% ja naisi 16%.

Teema:
Tallinna uudised (313)

Samal teemal

Sel aastal läks ühest Vene perekonnast kooli neliteist last
Terviseamet tutvub enam kui 1300 kooli ja lasteaia sisekliimaga
Tallinna koolid saavad IT-seadmeid
Presidendi intervjuu - Eestis elava vene rahva mõnitamine
Tagid:
haridus, kool

Peamised teemad