02:17 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Haridus
lühendatud link
71 0 0

Vabariigi Valitsus kinnitas haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepanekul Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleriks ministeeriumi endise asekantsleri ja praeguse SA Innove juhatuse liikme Mart Laidmetsa.

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. Minister Mailis Reps ütles, et Mart Laidmets tunneb suurepäraselt Haridus- ja Teadusministeeriumi vastutusvaldkondi ja ministeeriumi tippjuhtkonna endise liikmena ka organisatsiooni ennast, teatas ministeerium.

"Mart Laidmets on olnud ministeeriumis nii kõrghariduse osakonna juhataja kui ka asekantsler, kes on kureerinud üldharidust, kutseharidust, täiskasvanuharidust, noortepoliitikat ja koolivõrgu ning õpetajatega seonduvaid küsimusi," sõnas minister Mailis Reps.

"Ministeeriumi hallatava sihtasutuse juhatuse liikmena oli tema ohjata muuhulgas ka õppekava ja haridusuuenduste temaatika. Seega on tal otsene töökogemus kõikide haridustasemete juhtimisel. Mardi isikuomadused lubavad tal olla suurepärane tippjuht ja inimlik eestvedaja," lisas Reps.

Meeleavaldus koolides toimuva homopropaganda vastu >>

Mart Laidmetsa sõnul on Haridus- ja Teadusministeeriumil väga suur vastutus, et kogu ühiskond oleks valmis pidevalt õppima ja omandama uusi oskusi. "Koos partneritega nii haridussektorist kui ka väljapool seda on seatud ja seadmisel ambitsioonikad eesmärgid, mille saavutamiseks tuleb panustada ühtse meeskonnana," lisas Laidmets.

Lisaks tööle Haridus- ja Teadusministeeriumis ning sihtasutuses Innove on Mart Laidmets olnud tegev ka Rektorite Nõukogus ja Tartu Ülikooli rektoraadis. Samuti on olnud ta Uppsala Ülikooli teadur, Riigikogu Kantselei nõunik ja peaministri abi. Mart Laidmets on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal. Kantsleri ametiaeg kestab viis aastat.

Minister Mailis Reps pidas Stanfordi Ülikoolis avaliku loengu, mis keskendus tuleviku haridusele ja oskustele. Eesti hariduse edulugu pälvis Stanfordi ülikoolis palju vastukaja ning loengul osalenud publiku sõnul on teistel riikidel Eestilt palju õppida, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu keskel.

Ligi 70-pealise publiku ees rõhutas minister vajadust vaadata vähemalt kümme aastat tulevikku. "Oluline on luua selline kool ja haridussüsteem, mis õpetab õppima. 21. sajandi ühiskond eeldab pidevalt uute oskuste ja teadmiste omandamist. Uute ja põnevate õppimisviiside kõrval ei maksa ära unustada ka varasemat, sest parimat saab saavutada vaid sidudes omavahel erinevate põlvkondade lähenemisi, teadmisi ja oskusi õpetamisel," sõnas Reps.

2018. aasta kokkuvõtet tehes ütles Eesti politoloog Toivo Palm oma kommentaaris portaalile Sputnik Eesti, et riigis on viimasel ajal näha ühiskonna üha suuremat kihistumist: "Eestlased ja venelased lähevad oma teed, inimesed eemalduvad üksteisest üha kaugemale."

Palm: Eesti helge tuleviku takistuseks on tänapäeva haridus >>

Palmi arvates on põhjus paljuski Bologna süsteemil põhineva haridussüsteemi vajakajäämistes. Poliitikateadlane mainis selle peamisi puudusi, mis avaldavad olulist mõju nii teadmiste kvaliteedile, maailmavaatele, kui koolide ja ülikoolide lõpetajate orientatsioonile ühiskonnas ja elus.

Samal teemal

Riik pakub taas tasuta tööalaseid koolitusi
Riik toetab haridusvaldkonna iduettevõtteid
Haridus- ja Teadusministeerium tunneb kahetsust ja moraalset vastutust
Laieneb kvalifikatsiooninõuetele vastavate õpetajate ring
Tagid:
kantsler, Mailis Reps, Haridus- ja teadusministeerium, haridus

Peamised teemad