23:14 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Haridus
lühendatud link
9710

Venemaa Riikliku Uurimisinstituudi Kõrgem Majanduskooli esindajad kõnelesid Sputnik Eesti pressikeskuses selle kõrgkooli uuest uuest õppekavast inglise õppekeelega üliõpilastele ning ainulaadsetest võimalustest, mis avanevad selle kõrgkooli lõpetajatele.

TALLINN, 8. märts - Sputnik. Uus õppekava International News Production with Russia Today koostöös RT ja rahvusvahelise teabeagentuuri ning raadioga Sputnik käivitub Venemaa Riikliku Uurimisinstituudi Kõrgemas Majanduskoolis juba õige varsti – esimene valim tudengeid võetakse vastu 2019. aasta suvel.

Miks on välismaalastel kasulik õppida Venemaa Kõrgemas Majanduskoolis >>

Venemaa Kõrgema Majanduskooli õppekavade rahvusvahelise arenduskeskuse tegevjuht Alina Agejeva ütles portaalile Sputnik Eesti, et Kõrgema Majanduskooli kommunikatsiooni, meedia ja disaini magistriõppe õppekava on mõeldud ajakirjanikele ja nii Venemaa kui ka välismaa meediakanalite töötajatele, aga ka teiste valdkondade spetsialistidele. Tingimus on üks – inglise keele vaba valdamine.

"Õppekava läbis üsna hiljuti Venemaa Mänedžeride Assotsiatsiooni poolse sertifitseerimise. See on oluline, kuna on nüüd valdkonna ekspertide poolt tunnustatud," lausus Agejeva.

Менеджер Центра международного продвижения образовательных программ  Агеева Алина Игоревна
/ Sputnik / Вадим Анцупов
Alina Agejeva

Ta märkis, et õppekava on rikkalik ja huvitav. Tähelepanu keskmes on ebastandardsed lähenemisviisid maailma sündmuste kajastamisele ja uute meediatehnoloogiate õpetus. Uue õppesuuna põhilisteks õppejõududeks saavad aga Venemaa ringhäälingu rahvusvahelise haru esmaklassilised asjatundjad. Pealegi on Kõrgema Majanduskooli partnerite nimistus paljude juhtivate, nii vene kui välismaiste kõige erinevamaist majandusharudest ettevõtete hulgas ka meediaagentuur Rossija Segodnja, kus üliõpilased saavad praktikal käia.

Majanduskoolis õpivad üliõpilased Balti riikidest

Selgub, et tänasel päeval õpib Venemaa Riikliku Uurimisinstituudi Kõrgemas Majanduskoolis juba üle 70 Balti riikidest pärit üliõpilase. Enne Tallinna saabumist käisid selle kõrgkooli õppejõud Riias, kus, nagu ka Eesti pealinnas, räägiti abiturientidele Kõrgema majanduskooli potentsiaalsetest võimalustest. Ning neid on küllaga. Agejeva sõnul pakub kõrgkool abiturientidele välja 80 õppekava. "Ainult arstiõpet meil ei ole," rõhutas Agejeva.

Venemaa Riikliku Uurimisinstituudi Kõrgem Majanduskool on esindatud Peterburis, Moskvas, Jekaterinburis, Permis ja Nižni Novgorodis, mis on piisavalt mugav õppimiskoha valimiseks. Kõrgkooli töötajate sõnul on veebivõrgus võimalik kogu vajalik info kätte saada ja lihtne esitada taotlus õppima asumiseks. Enamgi veel, kuni 2019. aasta aprillini võib veel jõuda pääseda eelarvelisele kohale.

Riigi kulul võimaldab Kõrgema Majanduskooli bakalaureuseastmes õppida ka osalemine rahvusvahelistel noorte olümpiaadidel, mida kõrgkooli poolt regulaarselt korraldatakse ja mis on tuntud kogu maailmas. Olümpiaadidest võtavad osa noored inimesed erinevatest riikidest ja paljud on juba asutanud võimalust tulla Kõrgemasse Majanduskooli eelarvelistele õpikohtadele.

Alina Agejeva ütles, et teistest riikidest tudengitele on ülikooli veebilehel kogu info – demoversioonid eelmiste aastate eksamite kohta –, mis aitab rahulikult sisseastumiseks valmistuda. Sisseastumiskatsete sooritamiseks ei ole tingimata tarvis ülikooli kohale tulla – süsteem võimaldab teha kõik interneti teel.

Kõrgema Majanduskooli majanduse õppekava akademilise juhendaja, Nižni Novgorodis asuva majandusteaduskonna dekaani dotsent Maria Štefani sõnul on Kõrgem majanduskool praegusel ajal Venemaal esikohalveebipõhise õppetöö valdkonnas.

Штефан Мария Александровна — декан: НИУ ВШЭ в Нижнем Новгороде / факультет экономики НИУ ВШЭ
/ Sputnik / Вадим Анцупов
Maria Štefan

"Me salvestame suure hulga kursisi ja paigutame veebiplatvormile Coursera. Seal saab tutvuda professuuriga, suhelda jututubades. Ja see on põhimõtteliselt hea vaimseks arenguks. Sedagi süsteemi saab kasutada," lausus ta.

Stipendium ja rahvusvahelise kaaluga diplom

Ülikooli äri- ning haldusjuhtimiskooli ettevõtluse ja ärijuhtimise teaduskonna dotsent Marina Dvorjašina andis teada, et Kõrgemas Majansuskoolis on ette nähtud stipendiumide süsteem. Ning õpitulemuste edetabel võimaldab parimatel tasulise õppe tudengitel saada märkimisväärset soodustust õppemaksus ja ligipääsu teadusstipendiumidele ning muudele erialase arengu võimalustele.

Дворяшина Марина Михайловна — заместитель руководителя: факультет бизнеса и менеджмента / Школа бизнеса и делового администрирования
/ Sputnik / Вадим Анцупов
Marina Dvorjašina

Agejeva sõnul saavad Kõrgema majanduskooli lõpetajad riikliku diplomi ja Euroopas aktsepteeritud ingliskeelse ärakirja diplomist.

"Ei ole ette tulnud, et keegi meie lõpetanutest, sealhulgas Eestist, Lätist ja Leedust tulnud poleks suutnud selle diplomiga töökohta leida. Diplom vastab nõuetele," ütles Agejeva.

Kuid sellele teabele vaatamata, märkis spetsialist, on nõuanne lõpetajatele alati üks – pöörduda oma riigi riigiametite poole, kes tegelevad välismaiste diplomite tunnustamisega, ja teha läbi nostrifitseerimise protseduur (nostrifitseerimine on teiste riikide õppeasutustes saadud diplomite tunnustamise menetlus – toim.)

Täpsemalt lugege veebiportaali venekeelsest osast.

Samal teemal

Venemaa president õnnitles Eesti rahvast rahvuspüha puhul
Eesti ja Venemaa ettevõtjad vahetasid Tallinnas kogemusi
Venemaa ja Eesti ettevõtjad rääkisid eduka äri saladustest
Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
USA tahab kaitsta Eesti venelasi Venemaa "mõju" eest

Peamised teemad