12:50 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Haridus
lühendatud link
"Totalnõi diktant" Tallinnas (12)
10112

Tallinn õigustas väärikalt oma "Totaalse etteütluse" pealinna tiitlit, püstitades uue rekordi oma elanike arvu poolest, kes kirjutasid Pavel Bassinski tekstil põhineva etteütluse hindele "viis".

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Parima hinde sai Tallinnas "Totaalse etteütluse" kirjutamise eest 122 inimest ning viis kontrolltöö TruD tegijat kogusid üle 95 punkti 100-st võimalikust. Nõnda püstitas Eesti pealinn "totaalsete" viiemeeste uue rekordi.

Kuidas töid kontrolliti

Laupäeval, 27. aprillil toimub Tallinna Ülikoolis pealinna linnapea teate kohaselt "Totaalse etteütluse" parimate autasustamine ja ettevõtmises osalenute tehtud vigade analüüs. Kõik kohaletulijad võivad oma ülekontrollitud tööd kätte saada.

Tööde kätteandmine kestab kella 10.30-st 12.30-ni. Teine tööde kätteandmise aeg on kavas 2. mail kella 16.30-st kuni 18.00-ni Tallinna Ülikooli auditooriumis S-321.

Vene kultuurikeskus - "Totaalse etteütluse" peaväljak>>

Osalenute tööd kontrollis üle 45 inimesest koosnenud hindamiskomisjon, kuhu kuulusid asjatundlikud õppejõud Tallinna Ülikoolist ja Tallinna gümnaasiumidest, aga ka üliõpilased ja vabatahtlikud. Iga etteütlust kontrolliti kaks korda, "väga hea" pälvinud töid aga kolm korda.

Kontroll korraldati üksikasjalike kommentaaride alusel, mille saadab "Totaalse etteütluse" ekspertnõukogu Novosibirskist, mis tagab kontrollimise ühtse taseme kõigis maailma riikides.

Tallinna linnapea ja korralduskomisjoni esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul kujunes 2019. aasta "Totaalsele etteütlusele" Tallinnas märgiliseks.

"Meile sai osaks mitte ainult aktsiooni pealinna auväärne tiitel, vaid selle osalised püstitasid ka rekordi hindele "viis" kirjutatud tööde hulga poolest," lausus ta.

Мэр Таллинна Михаил Кылварт
© Sputnik / Стрингер
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Oma tulemustega saab iga aktsioonist osavõtnu tutvuda "Totaalse etteütluse" veebilehel oma kasutajakontol, valides linna ja kirjutamiskoha ning märkides blanketil nõutavad andmed.

"Totaalse etteütluse" pealinn

Nagu Sputnik Eesti teatas, kandis Tallinn 2019. aastal "Totaalse etteütluse" pealinna nimetust.

Avatud oli kuus paika teadmistekontrolli kirjutamiseks, mille seas keskseks kohaks kujunes Vene Kultuurikeskus. Siia kogunenutele luges "Totaalse etteütluse" teksti ette selle autor Pavel Bassinski.

Tallinna "dikteerijate" seas (nagu ettevõtmise korraldajad neid nimetavad) lisaks Bassinskile veel kaks külalist Venemaalt. Kalevi spordihallis luges etteütluse teksti ette näitleja Kirill Käro ning Lasnamäe kergejõustikuhallis "dikteeris" tuntud jalgpallitreener Stanislav Tšertšessov.

Traditsioonilisel ettevõtmisel "Totaalne etteütlus" oli tänavu 236 284 osavõtjat, mida on ligi 9000 võrra enam kui 2018. aastal.

Sellest teavitasid ürituse korraldajad, märkides, et ühtekokku oli kaasa haaratud üle 1200 linna ja 3939 tegevuspaika.

Projektijuhi Olga Rebkovetsi sõnul oli, nagu tavaks saanud, kõige rohkem kaasalööjaid Venemaal –186 150 inimest 889 linnast.

Moskvas tuli oma vene keele oskust proovile panema 19 307 inimest, Peterburis ja Novosibirskis vastavalt 11 500 ja 7295 inimest.

"Totalnõi diktant" Tallinnas>>

Välismaal oli kirjutajaid, sealhulgas nii "Totaalse etteütluse" kui kontrolltöö TruD tegijaid 26 000. Esimest korda ajaloo jooksul hõlmas aktsioon väljaspool Venemaad 80 riiki, 350 välismaa linna, millest 61 osalesid esmakordselt.

"Totaalne etteütlus" on ülemaailmne hariduslik ettevõtmine, mille juhtida tähelepanu haritud vene kirjakeele hoidmise vajalikkusele.

Teema:
"Totalnõi diktant" Tallinnas (12)
Tagid:
Tallinn, Totaalne etteütlus, Totaalne diktant

Peamised teemad