19:45 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Haridus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
51 0 0

Igal maikuu pühapäeval, alates 5. kuni 26. maini saab Tallinna loomaaia pesukarude ja lumeleopardi ekspositsiooni juures näha loomade toitmist ja elukeskkonna rikastamist.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Toitmist saadavad loomaaiatöötajate kommentaarid pesukarude ja lumeleopardi toitumiskäitumise ja toidueelistuste kohta, teatas Tallinna Loomaaed.

"Bandiidimaskiga" loomake

Jässaka kere ja "bandiidimaskiga" pesukaru lühikesed jäsemed lõpevad pikkade tundlike sõrmede ja varvastega.

Nime on ta saanud kombe järgi saak enne söömist vette kasta. Põhja-Ameerikast pärit pesukaru on omnivoor ja hea kohaneja, kelle toidusedelisse kuulub kõik, mida tal õnnestub veekogudest, maismaalt ja inimasulatest kätte saada.

Таллиннский зоопарк летом
© Sputnik / Вадим Анцупов
Jässaka kere ja "bandiidimaskiga" pesukaru lühikesed jäsemed lõpevad pikkade tundlike sõrmede ja varvastega.

Tänu lemmikloomakaubandusele on pesukaru hoogsalt Euroopas levima hakanud.

Kuna siin loodusesse pääsenud loomad võivad teha palju kahju levitades haigusi, hävitades linnupesi ja lükates paigast ökoloogilise tasakaalu, siis on uute isendite sissetoomine Euroopasse keelatud.

Tallinna Loomaaed tähistab Rahvusvahelise jääkarupäeva>>

Eestis pesukaru vabas looduses veel leitud ei ole, kuid Leedus nende arvukus aegamisi suureneb. Tallinna loomaaias elab viis pesukaru, keda saab uudistada seni, kuni loomakestel eluiga jätkub. Invasiivsete võõrliikide nimekirja kantud pesukarusid enam loomaaedadesse juurde tuua ja paljundada ei tohi.

Haruldane tulnukas Aasiast

Lumeleopard ehk irbis on Kesk- ja Sise-Aasia kõrgmägede tippkiskja, kelle suvised elupaigad on 4 km kõrgusel igilume piiril.

Talvekuudel tuleb ta oma põhiliste saakloomade – kaljukitsede ja mägilammaste kannul allapoole liikudes ka eelmäestikesse. Eluviisilt eraklik irbis on videvikuloom, kuid pilves ilmaga võib ta ka päeval aktiivne olla.

Tallinn valmistab tiiger Pootsmani naasmise ajaks üllatuse>>

Hävimisohus lumeleoparde on looduses alles veel ainult ca 3400 täiskasvanud isendit. Tallinna loomaaias on neid peetud alates 1964. aastast ning siin on üles kasvanud 20 lumeleopardikutsikat. Loomaaia kollektsiooni kuulub praegu kaks lumeleopardi – emane Deli ja isane Otto III.

Снежный барс в Киргизии
Sputnik
Lumeleopard ehk irbis on Kesk- ja Sise-Aasia kõrgmägede tippkiskja, kelle suvised elupaigad on 4 km kõrgusel igilume piiril.

Keskkonna rikastamine on süstemaatiline protsess, mille käigus luuakse loomadele väljakutsuv keskkond, et rahuldada nende sotsiaalseid, füüsilisi ja vaimseid vajadusi.

Jääkaru Nord veel vanas kodus
© Фото : Валерий Смирнов

Keskkonna rikastamise läbi muudetakse loomade elukeskkonda selliselt, et see innustaks neid tegema valikuid, kutsuks esile liigiomast loomulikku käitumist, esitaks vaimseid väljakutseid, julgustaks loomi rohkem liikuma ning suurendaks seeläbi nende üldist heaolu.

Koer võttis leopardipoja oma hoole alla>>

Lisaks, pakkudes keskkonna rikastamise läbi loomadele valikuvõimalusi, annab see neile teatava kontrolli oma elukeskkonna üle ning hoiab ära frustratsiooni ja stressi tekkimise. Samuti, mida aktiivsemaks muutuvad loomad, seda huvitavama kogemuse saavad ka loomaaia külastajad.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
lumeleopard, irbis, pesukaru, Loomaaed, Tallinn

Peamised teemad