06:43 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Haridus
lühendatud link
Haridusprojekt SputnikPro (16)
49 0 0

Eestist tulnud asjatundja rääkis Armeenia tulevastele ajakirjanikele mõnedest meediatöö eripäradest Eesti meediaruumis.

ТАLLINN, 20. mai — Sputnik. Projekti SputnikPro raames toimus Sputnik Armeenia multimeediapõhises pressikeskuses Vene-Armeenia (Slaavi) ülikooli ajakirjanduskateedri üliõpilaste kohtumine Sputnik Eesti produtsendi Olga Andronikuga.

Ольга Андроник во время сессии SputnikPro (17 мая 2019). Еревaн
© Sputnik /
Sputnik Eesti produtsendi Olga Andronik

Puudutades otseselt Sputnik Eesti tegevusvaldkonda, kõneles ta põhilistest raskustest, millega agentuuril tuleb selles riigis kokku puutuda, teatab Sputnik Аrmeenia.

Androniku sõnul keeldutaks väga sageli Sputnik Eesti ajakirjanikke mitmesugustele üritustele akrediteerimast, riigiasutuste esindajad ei anna neile intervjuusid. Ta ütles, et Eestis eksisteerib klišee väljaande propagandistlikust kallutatusest ja seda ei peeta samasuguseks meediaväljaandeks, nagu kõiki teisi.

"Kuid eesti ajakirjanikud jälgivad tähelepanelikult meie artikleid ja lugusid ning valgustavad tihtilugu samu teemasid, jättes Sputniku mingilgi moel tsiteerimata," lisas külaline kaugelt Läänemere kaldailt.

Samas on Sputnik Eesti venekeelne veebileht tema sõnul elanikkonna hulgas küllaltki menukas.

Armeenia tulevased ajakirjanikud jagasid Olga Andronikuga omakorda oma teadmisi Eesti kohta, tundes ühtlasi huvi, mida eestlased armeenlastest teavad.

Selgus, et teave tervikuna piirdub ammuilma väljakujunenud stereotüüpidega: eestlased peavad armeenlasi külalislahketeks, teavad mõndagi armeenia konjakist ja Ararati mäest, armeenlased aga on kuulnud Tallinna Vanalinnast ja eestlaste pikatoimelisusest.

Pärast töötuba jagasid tulevased ajakirjanikud muljeid sellest kohtumisest. Vene-Armeenia ülikooli ajakirjanduskateedri esimese kursuse tudeng Anastassia Grigorjan ütles, et kõige enam vapustas teda Androniku jutt russofoobia suurest ulatusest Eestis.

"Armeenias midagi sellist ei ole, meil, näiteks, on Sputnik Armeenia sageli peamiseks uudisteallikaks. Väljaannet tsiteeritakse ja tuuakse tulevastele ajakirjanikele eeskujuks," lisas Anastassia.

Tema kursusekaaslasele Ernest Vardanjanile osutus kõige tulusamaks teave selle kohta, et tänapäeval ei meenuta Eestis õieti miski nõukogude ajastut.

Очередная сессия SputnikPro в мультимедийном центре Sputnik Армения (17 мая 2019). Еревaн
© Sputnik /
Sputnik Armeenia multimeediapõhises pressikeskuses toimus kohtumine Sputnik Eesti produtsendi Olga Andronikuga

Üks kõige aktiivsemalt seminaris osalenud Lucy Petrosyan aga on tänu projektile SputnikPro juba paika panтud, millega ta tulevikus konkreetselt tegeleda tahab:

"Veel hiljaaegu poliitika mind ei huvitanud, kuid pärast kohtumist niisuguste inimestega, nagu on Olga Andronik, saab selgeks, et seda valdkonda "valitsevad" poliitikaajakirjanikud. Võib-olla ma ei jäägi poliitikaajakirjanduse peale pidama, vaid saan poliitikuks," lausus neiu.

Haridusprojekt SputnikPro >>

SputnikPro on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt ajakirjanikele, selle eriala üliõpilastele, pressiteenistuste töötajatele ja teistele meediavaldkonna spetsialistidele, mis on suunatud kogemustevahetusele välismaa kolleegidega, meediasuhete ja kutsealaste sidemete arendamisele.

Venemaa üliõpilaste dessant "vallutas" Sputnik Eesti toimetuse >>

Projekti olemasolu jooksul on sellest erinevates formaatides osa võtnud enam kui 80 riigi esindajad. SputnikPro töötube on korraldatud eeskätt Lõuna-Osseetias, Aserbaidžaanis, Valgevenes, Gruusias, Kreekas, Indias, Hiinas Kõrgõztanis, Eestis, Venemaal ja Türgis.

Teema:
Haridusprojekt SputnikPro (16)

Samal teemal

Haridusprojekt SputnikPro
Tagid:
Armeenia, Eesti, haridus, SputnikPro, Sputnik

Peamised teemad