09:12 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Haridus
lühendatud link
69 0 0

Ligi 90 kilomeetri kaugusel Eesti pealinnast asuvas Helsingis rakendab Google oma jõupingutusi väikeettevõtteile ja töötuile digikirjaoskuse õpetamiseks.

TALLINN, 13. juuni — Sputnik. Ehkki Google'i uus haridusprojekt alustab tööd vaid kolmetunnise laevateekonna kaugusel Tallinnast, on see peamiselt suunatud Helsingi elanike töömurede lahendamisele.

Digitaalsed oskused laiendavad tööotsijate võimalusi

Soome pealinna linnapea Jan Vapaavuori ja Google'i regionaaldirektor Matt Britt allkirjastasid kokkuleppe digitaalse koolituskeskuse loomiseks Helsingis.

Linnavalitsuse sõnul kavatseb Google uues keskuses koolitada umbes 10 000 tööotsijat ning väikest ja keskmise suurusega ettevõtte esindajat. 

Мэр Хельсинки Ян Вапаавуори
© Фото : Laura Kotila
Soome pealinna linnapea Jan Vapaavuori

Koostöölepingu tingimuste kohaselt reklaamib Helsingi linn keskuse haridusprogramme, palkab töötajaid ja viib töötute ja väikeettevõtjate seas läbi õpilaste valiku. Google katab omakorda ruumide üüri ja väljaõppe kulud.

Vapaavuori sõnul tahavad linnavõimud digitaalsete oskuste andmise abil tööotsijaid ja ettevõtjaid konkurentsivõimelisemale tasemele tõsta, mis aitab neil tööellu naasta ja karjääriredelil tõusta.

Google'i haridusprojekt paikneb ühes Helsingi kesklinna hooneist ja alustab tööd 2019. a. septembris.

Google'i keskusi on külastanud miljonid inimesed

Soome Rahvusringhäälingu sõnul Yle on viimase nelja aasta jooksul Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas läbinud sarnaseid Google'i projekte umbes kümme miljonit inimest. Ettevõte ise väidab, et 45% keskuste õpilastest said kas endisest parema töökoha, asutasid oma ettevõtte või laiendasid juba olemasolevat äri.

Seejuures on pooled Google'i-õpilastest naised. Ettevõtte piirkonnajuhi Matt Britti sõnul näitab see, et nõudlus digikoolituse järele kasvab, arvestades asjaolu, et tavaliselt on naiste osakaal tehnoloogiasektoris vaid veerand.

Britt usub, et kuigi soomlased on aktiivsed internetikaupluste külastajad ja kasutavad netipangandusteenuseid, on väikesed Soome ettevõtted siiski digitaliseerimisprotsessist maha jäänud.

Samal teemal

Google blokeerib Huaweid ja see on alles algus
Uuring: Riia on rohkem IT-linn kui Tallinn
Google tasus Vene seaduste rikkumise eest määratud trahvi
Tagid:
haridus, Helsingi, Google, Soome

Peamised teemad