11:01 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Haridus
lühendatud link
Haridusprojekt SputnikPro (16)
5410

Sputnik Eesti pressikeskuses kõneleb üks juhtivaid koolitajaid praktilise ajakirjanduse vallas sellest, kuidas luua laiale auditooriumile ja meediale huvipakkuvaid lugusid.

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Laupäeval, 27. juulil kell 10.30 algab projekti SputnikPro järjekordne koolitusmoodul. Oleg Štšedrovi mooduli kavas on loeng "Blogija — kas paharet või kaasaegsete meediakanalite infoallikas. Kuidas hoiduda libauudiste tööriistaks muutumast?" ja töötuba "Kuidas kirjutada lugu, et meedia selle "alla neelaks"".

Üks juhtivaid koolitajaid praktilise ajakirjanduse valdkonnas, meediaagentuuri Rossija Segodnja koolituskavade juhendaja Oleg Štšedrov on töötanud 30 aastat nõukogude ringhäälingu reporterina, osalenud esimese suure eraviisilise teabeagentuuri Interfaks väljaarendamises ja läbinud rahvusvahelise agentuuri Reuters teenistuses teekonna reporterist kuni ettevõtte ühe suurima, SRÜ büroo juhataja kohusetäitjani.

Олег Щедров
© Фото : из личного архива Олега Щедрова
Oleg Štšedrov

Maailma jaoks tormilisel ajastul õnnestus tal erinevais maailmajagudes elavatele ja maailmas toimuvat erineval viisil nägevatele inimestele kõnelda sõjast, revolutsioonist, majanduskriisidest ja nende hirmudest. 2010. aastast alates kasutab ta kogunenud kogemustepagasit ajakirjanike õpetamiseks ja nii on juba mitu tuhat spetsialisti kümnetes riikides tema kursustest osa saanud.

SputnikPro kujutab endast tervet sarja ainulaadseid töötube Venemaa parimate meediajuhtide ja tohutu meediatöö kogemusega juhtivate spetsialistide juhendamisel, olles Venemaa ainus sedavõrd ulatuslik koolituskava.

Projekt SputnikPro toimib juba 13 riigis: Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Kreekas, Gruusias, Indias, Hiinas, Kõrgõztanis, Moldovas, Türgis, Lõuna-Osseetias ja Eestis. 2018. aasta märtsist peale on projektis osalenud üle 2000 ajakirjaniku ja meediajuhi, PR-spetsialisti ja pressiteenistuste töötaja, blogija ja ajakirjandusala üliõpilase.

Sputnik Eesti kutsub töötoast osa võtma ajakirjanikke ja blogipidajaid, kes ihkavad oma kutsealaseid oskusi täiustada ja teadmisi täiendada.

Akrediteerimisteave

Oma soovist SputnikPro projektis osaleda palume teada anda kuni 26. juulini kella 18.00-ni e-posti aadressil o.andronik@sputniknews.com, märkides oma nime, meediakanali ja ametikoha.

Meediaagentuuri Rossija Segodnja riiklike veebiprojektide asedirektor Irina Kedrovskaja
© Sputnik / Владимир Песня

Sputnik Eesti pressikeskus on kaasaegne kõrgtehnoloogiline multimeediapõhine teabeplatvorm, mis on varustatud kõige kaasaegsema seadmestikuga, mis võimaldab samaaegselt korraldada videokonverentse maailma erinevates linnades.

Sellised võimalused aitavad arendada meisterlikku ajakirjandust ja aitavad kaasa ulatuslikule infovahetusele ja teavelevikule.

Sputnik Eesti pressikeskus kutsub koostööd tegema, pakkudes võimalust nii siseriiklikult kui ülemaailmselt aktuaalsetel teemadel pressikonverentside korraldamiseks.

Pressikeskuse aadress on Paavli 1 Tallinnas. Sputnik Eesti pressikeskuse produtsent on Olga Andronik, +372 514 7592, o.andronik@sputniknews.com

Sputnik Eesti Pressikeskus Tallinnas
© Sputnik / Deniss Grabussov
Sputnik Eesti Pressikeskus Tallinnas
Teema:
Haridusprojekt SputnikPro (16)

Samal teemal

Sputnik Eesti pressikeskus
Haridusprojekt SputnikPro
Tagid:
haridus, Venemaa, Tallinn, Sputnik Eesti pressikeskus, SputnikPro

Peamised teemad