03:43 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Haridus
lühendatud link
4810

Rahvusvahelises seltskonnas arutatakse Ida-Aasia selliste olulisimate sotsiaalprobleemide üle nagu vananemine ja naiste õiguste kaitse, ning tutvustatakse sealsetes riikides kasutatavaid lahendusi.

TALLINN, 12. august — Sputnik. 12.–23. augustini toimub Tartu Ülikoolis ingliskeelne suve- ja doktorikool "Current Social Issues in East Asia: Ageing Societies and the Role of Women"*, kuhu tulevad kokku üliõpilased nii USA-st, Hiinast kui ka Jaapanist, teatab Tartu Ülikool oma kodulehel

"Ida-Aasias on riike, mis on vananeva ühiskonna tõttu pidanud võtma ette põhjalikke ühiskondlikke muutusi. Näiteks varem väga patriarhaalses Jaapanis on töökäte puuduse tõttu hakatud soodustama naiste tööturule suunamist," tõi esile Tartu Ülikooli Aasia keskuse juhataja Elo Süld.

"Ühiskonna vananemine, sugudevaheline ebavõrdsus ja nende protsesside mõju majandusele, aga ka laiemalt kogu ühiskonnale mõjutab Ida-Aasia riike tugevalt," lisas ta.

Samal ajal on ka arutelusid ja ettekandeid, mis käsitlevad Ida-Aasia eriküsimusi, nagu ühe lapse poliitika mõju Hiinale ja Vietnamile, naise muutuv roll konfutsianistliku kultuuriga riikides ning naiste tervise ja emadusega seotud teemad.

Kahe nädala jooksul esinevad nii Tartu Ülikooli teadlased, nagu teadmus- ja meediauuringute nooremteadur Ene Selart, orientalistika dotsent Märt Läänemets ning aasia majanduse professor Peter Hwang, kui ka külalisõppejõud välisriikidest, sh Jaapanist, Hiinast ja Lõuna-Koreast.

Novembri lõpul avaldatud THE maailma ülikoolide valdkondade võrdluses jõudis Tartu Ülikool edetabelisse pea kõikide valdkondadega, mis tähendab, et nendel teadusaladel ollakse maailmas kõrgel kohal ja Baltimaade kõrghariduse tipus.

TÜ kõige edukam valdkond on eluteadused (ingl life sciences; sh bioloogiaga seotud erialad ning metsandus ja ökoloogia), millega ta on 126–150 parima ülikooli seas. Seejuures paistab TÜ eriti hästi silma artiklite tsiteeritavuse poolest, mis on THE edetabeli järgi ligilähedane Oxfordi Ülikooli tulemusega.

*Suve- ja doktorikooli "Current Social Issues in East Asia: Ageing Societies and the Role of Women" korraldavad ning seda toetavad Tartu Ülikooli Aasia keskus, Tartu Ülikooli elukestva õppe keskus ja Euroopa Regionaalarengu Fond Tartu Ülikooli ASTRA projekti PER ASPERA kaudu.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Hiina ei vaja kedagi, teda aga vajavad kõik

Samal teemal

Maaeluminister lendas Hiina Eesti toidule teed sillutama
Ratas: Jaapani peaministri visiit toetab välisinvesteeringute kasvu
Enam kui pooled Eestisse jõudnud mänguasjad on Hiina päritolu
Kaljulaid: Jaapan ja Eesti jagavad kirge digiilma vastu
Tagid:
haridus, ühiskond, sotsiaalne, Aasia, suvekool,

Peamised teemad