08:26 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Haridus
lühendatud link
69 0 0

Tallinna Kunstikooli direktor Märt Sults rääkis Sputnik Eesti pressikeskuses koolireformidest ja õpetajate palkadest ning märkis, et tema arvates tuleks kõrghariduse seadust muuta.

TALLINN, 17. august — Sputnik. Haridusvaldkond on väga konservatiivne, seda ei saa iga päev reformida, ütles Märt Sults Sputnik Eesti pressikeskuses toimunud ümarlaual "Kooliaasta algus: kas ootame uusi teadmisi või uusi probleeme?".

Tema sõnul võetakse iga uue ministri tulekuga tingimata ette ka mingid reformid haridusvaldkonnas. "Tehtaks justkui inimkatseid: kas lapsed ja õpetajad lähevad hulluks või ei, kas direktorid jäävad ellu või mitte," märkis Sults. Sellise keskkooli õpilane istub oma aja ära, saab diplomi, kuid kas ta ka kuhugi kõlbab, on suur küsimus.

Õpetajate tööst rääkides võrdles Märt Sults õpetajat stand-up komöödiažanri näitlejaga. Tema etendus, mille ta lastele müüma peab, algab kell kaheksa hommikul. Lastele peab see meelde jääma ja tundide lõppedes peaks neil olema hea tuju. Päevas on 8 sellist stand-up komöödiat.

Kuid küsige näitlejalt, jätkas Sults, kui palju aega on tal vaja ühe hea 45-minutise etenduse ettevalmistamiseks? Väga palju. Ja kui palju ta etenduse eest palka saab? Samuti palju - 1,5-2 tuhat eurot.

 

Samuti peab Sults vajalikuks, et pärast kõrgkooli lõpetamist teeniksid noored koolis tasa oma hariduse, mille nad tasuta said.

"Meie omal ajal noorte spetsialistidena teenisime samuti oma nõukogude haridust tasa, saades kõige madalamat palka - 75 rubla. Kuid seejuures olime me õnnelikud inimesed," ütles Sults.

Reedel, 16. augustil toimus Sputnik Eesti pressikeskuses ümarlauad teemal "Kooliaasta algus: kas ootame uusi teadmisi või uusi probleeme?" Kogunenud eksperdid rääkisid, millised tugevad ja nõrgad kohad on Eesti koolides ja haridusprogrammides, mida on vaja muuta ja mida tuleb edasi arendada.

Loe lisaks: 

 

Samal teemal

Sults: Eesti keeleseaduse täitmist nõutakse ainult venelastelt
Skandaal: õppealajuhataja lubas LGBT kuulutuse kooli teadetetahvlile
Sults: Baltimaade eliit väljendub kasvõi žestidega, peaasi et mitte vene keeles rääkida
Zahharova reageeris ühenduse Vene Kool Eestis juhi tagakiusamisele
Zahharova paljastas Eesti "ühtse kooli" tõelise eesmärgi
Tagid:
haridus, kool, ümarlaud, Sputnik Eesti pressikeskus, Märt Sults

Peamised teemad