20:16 23. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Haridus
lühendatud link
95 0 0

Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps külastab Venemaal Kaasanis toimuvaid kutsemeisterlikkuse maailmameistrivõistlusi WorldSkills 2019, kuid tema külastus ei piirdu vaid toetussõnadega Eesti võistkonnale.

TALLINN, 22. august — Sputnik. Neljapäeval kohtub Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps Kaasanis Eesti võistkonnaga ja võtab osa WorldSkills 2019 avatseremooniast, mida eeldatavasti külastab ka Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.

Visiidi raames kohtub Mailis Reps ka ministritega ja külastab Kaasani ülikooli. Lisaks, nagu öeldi Sputnik Eestile Venemaa saatkonnas, on Eesti ministril kavas kohtumine Venemaa kolleegi Olga Vassiljevaga, mille käigus arutatakse Eesti ja Venemaa koostöö võimalusi haridusvaldkonnas.

Ольга Васильева - министр просвещения Российской Федерации, председатель попечительского совета фонда История Отечества
© Sputnik / Нина Зотина
Venemaa haridusminister Olga Vassiljeva

WorldSkills on rahvusvaheline liikumine, mille eesmärk on populariseerida tööliskutsealasid, tõsta kutsealase väljaõppe ja kvalifikatsiooni ning kutsestandardite staatust kogu maailmas. Maailmameistrivõistlused WorldSkills on maailma suurim kutseoskuste võistlus.

Kutseoskuste maailmameistrivõistlused WorldSkills 2019 toimuvad Kaasanis 22.-27. augustini. Sellel oodatakse osalema umbes 1,4 tuhandet noort 63 riigist ja piirkonnast. Võistlused toimuvad 56 alal. Eesti 13-liikmeline võistkond osaleb meistrivõistlustel 12 alal.

Mailis Reps lahkub Tatarstani pealinnast laupäeval, 24. augustil. 27. augustil toimuval lõpuaktusel esindab Eestit haridusministeeriumi kantsler Mart Laidmets.

Eesti ministrid Venemaal

Mailis Reps pole kaugeltki esimene Eesti minister, kes on sel aastal tihendanud kontakte Venemaa kolleegidega. Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et juunis Peterburis toimunud Rahvusvahelisel majandusfoorumil juhtis Eesti delegatsiooni esimest korda üle pika aja majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Foorumil kohtus ta oma Venemaa kolleegi Jevgeni Ditrihhiga ja pooltel õnnestus kokku leppida kahepoolse transpordikomisjoni töö jätkamises.

Enne seda külastas Venemaad president Kersti Kaljulaid, kes pidas Kremlis täispika kohtumise Venemaa president Vladimir Putiniga. Selle tulemusena tekkis Eesti ettevõtetel lootus kahe riigi majanduskoostöö võimalikule taastamisele, sealhulgas transiidi valdkonnas.

Eesti ja Venemaa koostöö ajalugu hariduse valdkonnas

Kahe riigi kahepoolseid suhteid teaduse ja hariduse valdkonnas reguleerib Venemaa ja Eesti Teaduste Akadeemia 1993. aasta teaduskoostöö leping ning 1994. aasta valitsustevaheline haridusalase koostöö leping.

Eesti ühinemisel Euroopa Liiduga denonsseerisid Eesti võimud 2004. aastal 1998. aastal Venemaaga sõlmitud kahepoolse haridusdokumentide ja akadeemiliste kraadide vastastikuse tunnustamise lepingu. Kahepoolse kõrgharidusalase koostöölepingu allkirjastamist on alates 2013. aastast edasi lükatud. 2014. aastat järsult halvenenud kahepoolsete suhete taustal kahepoolsed teadussidemed külmutati.

Säilinud on Eesti ja Venemaa kõrgkoolide vahelised otsesekontaktid, mis võimaldavad üliõpilaste ja õppejõudude vahetust ning ühiseid haridusprojekte. Sellised kontaktid Venemaa ülikoolidega on Tallinna ja Tartu ülikoolil. Lisaks on Venemaa suursaatkond Eestis juba enam kui kümme aastat pakkunud vabariigi noortele võimalust õppida Venemaa valitsuse eraldatud kvoodi alusel tasuta Venemaa ülikoolides.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Haridus- ja Teadusministeerium tunneb kahetsust ja moraalset vastutust
Eesti transiit: kas võimalik missioon?
Jätkub avalduste vastuvõtt tasuta õppekohtadele Venemaa kõrgkoolidesse
Teaduskoostöö vajab rahastust ja lihtsamat süsteemi
Taavi Aas osaleb Peterburi majandusfoorumil
Tagid:
koostöö, visiit, Mailis Reps, Kaasan, Venemaa, Eesti

Peamised teemad