09:18 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Haridus
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
58 0 0

Haridusminister Mailis Reps õnnitles õpilasi, nende vanemaid ja õpetajaid uue kooliaasta alguse puhul ning soovis, et igas koolis oleks turvaline ja sõbralik õhkkond.

TALLINN, 1. september — Sputnik. Haridus- ja teadusminister, valitseva Keskerakonna aseesimees Mailis Reps edastas riigi õpilastele, lapsevanematele ja õpetajatele uue 2019/2020 õppeaasta alguse puhul videotervituse. 

Õpilaste poole pöördudes soovis Reps, et see aasta tooks neile palju uusi ja huvitavaid teadmisi ning põnevaid ettevõtmisi. 

Minister väljendas rahulolu selle üle, et õpilased ise, õpetajad ja kogu ühiskond tervikuna on Eesti haridusega rahul: "Meie edu on ära märgitud rahvusvahelisel tasandil. Me ei õpi mitte ainult teistelt riikidelt, vaid ka meist endist on saanud eeskujud teistele riikidele."

Mailis Reps avab 1. septembril renoveeritud algkooli Aseris ja uue riigigümnaasiumi Kohtla-Järvel. Samuti kuulutab ta kogu õppeaastaks välja nn koolirahu. 

1. septembril tähistatakse Eestis teadmistepäeva, mille puhul heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud riigilipud. Sellel päeval võivad lipud oma elamutel heisata ka eraisikud.

Kuna selle aasta 1. september on pühapäev, otsustas enamik Eesti haridusasutusi korraldada sel päeval kooliaasta alguse puhul pidulikud üritused ja õppetöö alustada õppetööga esmaspäeval, 2. septembril. Uue kooliaasta alguse puhul toimub 2. septembril pidulik üritus ka Tallinnas Vabaduse väljakul.

Haridus- ja teadusministeeriumi andmetel on riigis 77 vene- või segaõppekeelega kooli, sealhulgas 4 täiskasvanute gümnaasiumi ja 8 erakooli. Neis õpib umbes 22 250 õpilast. Kokku õpib Eesti põhikoolides üle 30 000 lapse, kelle emakeel pole eesti keel. Neist 31% õpib eesti keeles, sealhulgas 20% keelekümblusklassides.

Lugege lisaks:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Ekspert: infosõjas võidab hea haridus
Eesti haridus on OECD riikide võrdluses üks õiglasemaid
Narva rajatakse riigigümnaasium
Sults: kooliõpetaja meenutab pigem stand-up komöödiažanri näitlejat
Tagid:
haridusminister, video, õpilased, vene keel, kool, Mailis Reps

Peamised teemad