18:30 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Haridus
lühendatud link
29 0 0

Euroopa statistikaagentuuri läbiviidud uuringu kohaselt on naisõpetajate osakaal Eestis üks suuremaid Euroopa Liidu riikide seas.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Eurostati uuringu tulemused kinnitavad, et Eesti on töötavate naisõpetajate arvu poolest Euroopa Liidu riikide esikolmikus. Agentuuri andmetel ulatus naisõpetajate osakaal ELis haridusasutustes 2017. aastal 72%ni. Selle näitaja poolest peetakse EL liidriks Lätit, kus 87% õpetajatest on naised. Teisel kohal on Leedu (85%). Kolmandat kohta jagavad Bulgaaria, Eesti ja Sloveenia, kus naisõpetajate osakaal on 83%.

Meesõpetajaid on kõige rohkem Luksemburgis ja Taanis - kummaski 35%. Kreekas ja Hispaanias on see näitaja pisut madalam - 34%. Prantsusmaal oli meesõpetajate osakaal 32% ja Hollandis - 31%.

Eurostati eksperdid tutvustasid ka EL algklasside ja keskkooliõpetajate vanusenäitajaid. Uuringu kohaselt oli 2017. aastal 36% Euroopa Liidu õpetajatest üle 50-aastased. Euroopa riikide seas oli Eesti selle näitaja poolest 49 protsendiga kolmandal kohal. Esimene on Itaalia (53%), teine ​​Leedu (50%).

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eesti peaminister Juri Ratas õnnitles õpetajaid nende tähtpäeva puhul. Valitsusjuhi õnnitlused kõlasid nii eesti, kui ka vene keeles.

"Täname teid pingutuste, aja ja energia eest, mida te investeerite oma õpilastesse, nende lähedastesse ja oma töösse kogu Eesti tuleviku nimel," ütles Juri Ratas vene keeles.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Üldhariduskoolis on meesõpetajaid alla kuuendiku
Suur hulk koole alustab uut õppeaastat õpetajate puudusega
Sults: kooliõpetaja meenutab pigem stand-up komöödiažanri näitlejat
Koolidirektor: õpetaja ülesanne on õpetada, läbiotsimistega tegelgu politsei
"Ema, me ei peagi homme kooli minema!" — Eestit ähvardab õpetajate streik
Tagid:
uuring, õpetajad, haridus, Eurostat

Peamised teemad