19:03 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Haridus
lühendatud link
73 0 0

Jõhvi kontserdimajas toimunud rahvusvahelisele õpetajate päevale pühendatud galal "Aasta õpetaja: Eesti õpib ja tänab" kuulutati välja parimad õpetajad 12 kategoorias. Nominatsioonis "Tugispetsialist" sai auhinna Larissa Tsõganova Narva lasteaiast Tareke.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Sel aastal laekus konkursile "Aasta õpetaja 2019" rekordarv taotlusi. 1389 kandidaadi seast tuli valida 12 parimat, mis polnud maakondade ja üleriigilisele komisjonile kerge ülesanne.

Riikliku žürii esimees, haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et autasu väärinuks iga kandidaat. "Kahju, et kõik auhinda ei saanud, kuid meil tuli teha valik," ütles minister.

Haridusminister rõhutas oma kõnes, et õpetaja panust on raske ülehinnata.

"Preemia elutöö eest haridusvaldkonnas" anti Lauri Leesile, kes oli Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor aastatel 1992-2018.

Лаури Леэзи, бывший директор Французского лицея
© Sputnik / STRINGER.
Lauri Leesi
Elutööpreemia laureaadi väljakuulutamisel rõhutas haridusminister Mailis Reps Lauri Leesi mitmekülgset ja pikaajalist panust Eesti haridusse ja kultuuri.
Konkurss "Aasta õpetaja" algas kevadel, väärilisi kandidaate võisid esitada kõik soovijad. Aasta õpetaja preemia suurus üheksas kategoorias oli 10 000 eurot, elutööpreemia suurus - 65 000 eurot. 

Lugege lisaks:

Samal teemal

Õpetajad said Õpetajate Kodu võtmed kätte
Haridustöötajate panus riigi tuleviku kujundamisel on hindamatu
Koolidirektor: õpetaja ülesanne on õpetada, läbiotsimistega tegelgu politsei
Ministeerium: aita leida parim õppija ning õpetaja
Tagid:
elutööpreemia, Jõhvi, Õpetajate päev, Aasta õpetaja, õpetajad, Eesti

Peamised teemad