04:53 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Haridus
lühendatud link
Õigus emakeelsele haridusele (31)
8311

Miks võiks vene keele, vene kirjanduse ja vene ajaloo veebikursus olla kasulik nii Eesti kui ka Läti õpilastele, selgitas Peterburi Riikliku Ülikooli keeletestide keskuse tegevdirektor, projekti "Veebikool" koordinaator Dmitri Ptjuškin.

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. 2019. aasta oktoobris algas järjekorras teine vene keele, vene kirjanduse ja vene ajaloo teemaline veebikursus, milles osalesid Läti, Eesti, Kasahstani ja Hispaania õpilased.

Esimene selline veebikursus toimus eelmisel aastal Lätis ja just sealsed vene kaasmaalased pöördusid kursuse korraldamise palvega Peterburi Riikliku Ülikooli (SPbU) poole.

Дмитрий Птюшкин
© Фото : фото из личного архива Дмитрия Птюшкина
Dmitri Ptjuškin

SPbU keeletestide keskuse direktor, projekti "Veebikool" koordinaator Dmitri Ptjuškin ütles Sputnik Eestile, et pöördumise põhjustas Lätis toimunud haridusreform ja see, et venekeelsete õpilaste jaoks muutusid emakeelsed tunnid riigis praktiliselt kättesaamatuiks. Venemaa ajaloo õpetamist ei toimu aga Läti koolides üldse.

"Kuna paljud Läti kooliõpilased plaanivad tulevikus Venemaale edasi õppima minna, oleks neil sealsesse ülikooli jõudes teadmistes selge lünk. Suurimat huvi tekitasid muide just Venemaa ajaloo kursused. Me seisame silmitsi tõsiasjaga, et näiteks Kiievi Venemaa ajalugu on mõnedes riikides täiesti tundmatu, Läti kooliõpilased alustasid seda nullist," selgitas Dmitri Ptjuškin.

Edaspidi kaalub Peterburi Ülikool ka aine "Vene keel kui võõrkeel" korraldamist, mis võib meelitada veebikursusele ka vene keelt õppivaid eestlastest tudengeid. Lisateavet Peterburi Ülikooli veebikursuse kohta leiate siit.

Lugege lisaks:

Teema:
Õigus emakeelsele haridusele (31)

Samal teemal

Õigus emakeelsele haridusele
Tagid:
veebikursus, ajalugu, Venemaa, vene keel, haridus

Peamised teemad