22:26 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Haridus
lühendatud link
45 0 0

Innopolise ülikool pakub Eesti vene koolide õpilastele, õpetajatele ja koolijuhtidele võimalust osaleda IT-pädevust edendavas haridusprojektis.

TALLINN, 15. november — Sputnik. Eesti vene koolide õpilased ja õpetajad osalevad digipädevust edendavas veebipõhises haridusprojektis Innopolis IT РОСТ (Inter IT). Projekt kätkeb endas tasuta üldharivaid veebis toimivaid huviringe koolilastele ka veebipõhist õpet õpetajatele ja ringijuhtidele, teatas projekti Venemaa Digikoostöö pressikeskus.

Veebiringide raames pakutakse lastele alates 13. eluaastast koolitust viies valdkonnas: informaatika, matemaatika, andmeturve, robootika ja tehisintellekt. Haridusplatvormil veebis õpitunde läbides saavad koolilapsed õppejõududele küsimusi esitada ning läbivõetud materjali ka teiste kursusel osalejatega arutada.

Дети из Эстонии принимают участие в мастер-классе по программе  3D моделирование и прототипирование
© Sputnik / Вадим Анцупов

Nagu projekti pressikeskus teatas, võib iga veebiringis õppija osa võtta 14.–17. detsembrini Innopolise ülikoolis toimuvast rahvusvahelisest Inter IT olümpiaadist.

"Tore, et kogu kursustel pakutav teave on, esiteks, täiesti tasuta ja, teiseks, vene keeles. On teemasid, mis on meile esmatähtsad, eeskätt robootika ja STEM-haridus (teadus-, tehnoloogia-, tehnikateaduste ja matemaatika-alane haridus – toim.) tervikuna. Me eeldame, et tõstame tublisti oma teadmiste taset ja oleme veendunud, et keegi meie õpilastest näitab testides olümpiaadi lõppvooru pääsemiseks üles häid hindeid," ütles Tallinna innovaatilise hariduse keskuse OGOGO juhataja Roman Romanov.

Õpetajate jaoks on antud projekti raames välja töötatud kolm veebipõhist kursust: "STEM-haridus ja selle ülesehitus koolis", "Robootika algajatele. 5.–7. klass", "Töö lasergraverijaga ja 3D printeriga".

Lisaks õpetajatele mõeldud kursustele korraldab Innopolise ülikool koolijuhtidele ja haridustöö ärilise külje eest vastutavatele spetsialistidele koolide digitaliseerimiskoolitusi. Koolituse käigus käsitletakse Tatarstani Vabariigi kogemusi alg-, üld ja kutsekeskhariduse ning täiendõppe digitaliseerimisel.

Eesti vene koolide õpilased,õpetajad ja koolijuhid saavad koolituse läbi teha kuni detsembri lõpuni. Selleks tuleb registreeruda vastaval veebilehel.

Жилые корпуса университета в Иннополисе - городе, который объединил молодых высококвалифицированных специалистов со всей территории России.
© Sputnik / Максим Богодвид
Innopolise ülikooli eluhooned

Projekti Innopolis IT РОСТ korraldas Innopolise ülikool agentuuri Rossotrudnitšestvo stipendiumiga välismaal asuvate vene koolide õpilaste digitaalse kirjaoskuse toetuseks föderaalse projekti "Digimajanduse personal" raames.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Sputnik Eesti pressikeskuses räägitakse tasuta õppimisest Venemaa kõrgkoolides
Dmitri Litskai: VF ülikooli diplomil on eestimaalase jaoks palju eeliseid
Balti foorum: mis rikub vene rahvuskaaslaste elu välismaal
Tagid:
õpetaja, koolilapsed, IT, digi, ülikool, Venemaa, Eesti, haridus

Peamised teemad