22:33 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Haridus
lühendatud link
Migratsioon Eestis (89)
30

Eesti siseministeerium ei kiitnud heaks välismaalastele mõeldud kõrgkooli avamist, kuna "see kätkeb endas ohte"

TALLINN, 21. november — Sputnik. Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumi ametnikud otsustasid jätta väljastamata tegevusloa õppetöö korraldamiseks kolmandatest riikidest pärit üliõpilastele mõeldud erakõrgkoolile, viidates siseministeeriumi kolleegide kartustele.

Kohtade arv on piiratud: millist võõrtööjõudu Eestis oodatakse, illustreeriv foto
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Erakõrgkoolile Nordic School of Hospitality and Innovation, kus peaksid õppima kolmandatest riikidest* pärit üliõpilased, ei anta julgeoleku kaalutlustel tegevusluba Eestis õppetöö korraldamiseks.

Niisuguse otsuse langetas haridus- ja teadusministeerium tuginedes Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri ja Eesti Vabariigi Siseministeeriumi hinnangutele. Haridusministeeriumi asekantsleri Indrek Reimandi sõnul on erakõrgkooli suhtes esitatud vastuväited olnud vägagi kaalukad.

"Lisaks julgeolekuga seotud probleemidele on suur küsimärk kooli jätkusuutlikkus, kui tulevaste tudengite õppima asumine sõltub elamisloa saamisest. Lõppkokkuvõttes seaksime ohtu üliõpilaste õigused, sealhulgas õiguse saada kvaliteetset kõrgharidust," teatas ta.

Индрек Рейманд
Haridusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand

Nordic School of Hospitality and Innovation taotles tegevusluba ingliskeelse rakendusliku kõrghariduse andmiseks hotelliteeninduse ja -majanduse valdkonnas. Õpihimulisi plaaniti seal vastu võtta valdavalt kolmandatest riikidest.

Mida Eesti siseministeeriumis kardetakse

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri hindamisnõukogu tõi esile, et Nordic School of Hospitality and Innovation peab oma õppekavas täpsemalt määratlema "rahvusvahelisuse" olemuse ja ulatuse ning koostama finantsriskide analüüsi ja nende riskide juhtimise kava.

Lisaks sellele ei olnud "piisava selgusega" välja toodud ka kõrgkooli tulevaste õppejõudude elu- ja töökogemust.

Eesti siseministeeriumis avaldati omakorda pelgust, et kolmandatest riikidest pärit õliõpilaste arvu oluline kasv suurendab ohtu riigi sisejulgeolekule ja tõstab tema õiguskaitseasutuste töökoormust.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eesti Vabariigi siseminister ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme on korduvalt väljendanud oma negatiivset suhtumist kolmandatest riikidest Eestisse saabunuisse, nii sisserändajatesse Põhja-Aafrikast ja Lähis-Idast kui ka Ukrainast pärit töölistesse.

*"Kolmandad riigid" on majanduslikult neutraalne mõiste, mida kasutatakse rände või inimeste ümberpaiknemise kontekstis. Euroopa Liidus mõistetakse "kolmandate riikide" all kõiki riike, mis ei kuulu Euroopa Liitu ega ole Euroopa majandusvööndi liikmed.

Lugege lisaks: 

Teema:
Migratsioon Eestis (89)

Samal teemal

Migratsioon Eestis
Tagid:
kõrgkool, siseministeerium, Haridus- ja teadusministeerium, Eesti, migrandid, haridus

Peamised teemad