19:03 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Haridus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
0 0

Kaasaegses ajakirjanduses peab suutma mitte ainult teksti luua, vaid ka meeles pidama, et tekst peaks adressaadini jõudma. Paljud ajakirjanikud unustavad selle, rääkis Sputnik Eesti pressikeskuses RIA Novosti Internet-tehnoloogia keskuse juht Aleksei Filippovski.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Laupäeval, 23. novembril käivitati Sputnik Eesti pressikeskuses haridusprojekti SputnikPro uus moodul.

Esimesena jagas selles projektis, mis on mõeldud peamiselt ajakirjanikele, meediamänedžeritele, PR-spetsialistidele ja pressiametnikele, samuti ka blogipidajatele ja vastavasuunaliste ülikoolide tudengitele, õpetust RIA Novosti Internet-tehnoloogia keskuse juht Aleksei Filippovski.

Tema esimene meistriklass oli teemal "Saidi anatoomia: CMS, keeled, framework. Kuidas veebitehnoloogiad töötavad."

Aleksei Filippovski märkis publiku ees esinedes, et oluline on mitte ainult luua kindel tekst, vaid ka mõista, kuidas seda õigesti Internetti paigutada.

"Kui te ei saa aru, kuidas saidi see või teine sõlm töötab, on materjali saatust keeruline positiivselt mõjutada. Sageli ei kujuta ajakirjanik ette Interneti-portaali tööd ega tea, kuidas üks serveritüüp teisest erineb," sõnas ekspert.

Järgmisena esines SputnikPRO loengul RIA Novosti kinnisvararubriigi toimetusjuht Olga Nabatnikova, tema meistriklass toimus järgmisel teemal: "Kuidas kirjutada linna sündmustest nii, et saavutada külastavust ja tsiteerimist."

Ольга Набатникова
© Sputnik / Юлия Калинина
Olga Nabatnikova

"Linn on inimühiskonna arengu üks kõrgemaid ilminguid. Linnad kasvavad ja muutuvad koos meiega, linn on nii poliitika kui ka majanduse tähelepanu keskpunkt, mis kõige lähem igaühele meist. Kui te linna kohta oskate huvitavalt ja selgelt kirjutada, siis kirjutate te hõlpsalt ka mistahes muul teemal, "rääkis Olga Nabatnikova.

Mis on SputnikPro

SputnikPro on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt, mis on korraldanud (ja jätkab nende korraldamist) rea unikaalseid meistriklasse parimate meediajuhtide ja juhtivate spetsialistide poolt. Nende juhtimisel, kellel on suur kogemus tööst meedias. SputnikPro on Venemaal ainus selline suurprogramm.

SputnikPro on mõeldud ajakirjanikele, asjaomaste ülikoolide üliõpilastele, pressiteenistuste töötajatele ja teistele meediavaldkonna spetsialistidele, kelle eesmärk on vahetada kogemusi välismaiste kolleegidega, arendada meediakommunikatsiooni ja luua professionaalseid sidemeid. Projekti eri vormingutes on selles osalenud rohkem kui 80 riigi esindajad.

SputnikPro projekt on juba toimunud 13 riigis: Eestis, Abhaasias, Aserbaidžaanis, Armeenias, Valgevenes, Kreekas, Gruusias, Indias, Hiinas, Kõrgõzstanis, Moldovas, Türgis ja Lõuna-Osseetias. Alates 2018. aasta märtsist on projektis osalenud rohkem kui kaks tuhat ajakirjanikku ja meediajuhti, PR-spetsialistid ja pressiametnikud, blogijad ja spetsialiseeritud õppevaldkondade õpilased.

Lugege lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna uudised
Meedialahingud
Haridusprojekt SputnikPro
Sputnik Eesti pressikeskus
Tagid:
ajakirjandus, haridus, Sputnik Eesti pressikeskus, Eesti, SputnikPro

Peamised teemad