02:41 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Haridus
lühendatud link
10

3. ja 4. detsembril toimub Jõhvis ja Tallinnas rahvusvaheline seminar teemal "Kuidas üles ehitada 21. sajandi haridussüsteemi", mis keskendub Venemaa ja Eesti koostööle hariduse valdkonnas.

TALLINN, 3. detsember — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. 3. ja 4. detsembril toimub Jõhvis ja Tallinnas 21. sajandi hariduse arengule ning Venemaa ja Eesti sellealasele koostööle pühendatud seminar. Selle korraldamisel oli eestvedajaks Peterburi riiklik kutselise õpetajahariduse täiendõppe ühing.

Nagu ütles Tallinna Vene Kultuurikeskuse õpikursuste spetsialist Ljudmila Poljakova, on keskusel Peterburi ühingu ja esmajoones sellesse kuuluva Täiendõppe Akadeemiaga ammused sidemed, mille nüüdne Venemaalt saabunud ametikaaslaste külaskäik tõstab uuele tasandile.

Специалист образовательных программ Центра русской культуры Людмила Полякова
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna Vene Kultuurikeskuse õpikursuste spetsialist Ljudmila Poljakova

"Eestisse tuleb oma 50 haridusala spetsialisti, kes esindavad erinevaid Venemaa piirkondi – Stravropolist kuni Kaliningradi oblastini. Nad veedavad Eestis kaks päeva, mis on tulvil mitmekesiseid sündmusi. Siin toimub niihästi kohtumisi lasteaia- ja kooliõpetajatega kui ka Venemaa ja Eesti vastastikustele haridusalastele sidemetele pühendatud ümarlaudu," lausus Poljakova.

Seminar on mõeldud täiendõpet pakkuvate asutuste juhtidele, õppejõududele ja spetsialistidele, kes soovivad hariduskeskkonnas toimuvate kiirete muutuste tuules kutselaselt hästi edeneda.

Innopolise ülikooli õppehoone
© Sputnik / Максим Богодвид

Ürituse põhiline eesmärk on asjaomase rahvusvahelise kogemuse põhjal süstematiseerida erinevaid õppevorme ja nende rakendusviise.

Eesti poolt on Peterburi riikliku kutselise õpetajahariduse täiendõppe ühingu partneriks Jõhvis Kersti Võlu Koolituskeskus ja Tallinnas Vene Kultuurikeskus.

Teisipäeval, 3. detsembril viibivad külalised Jõhvis, kus külastatakse lasteaeda

Pillerkaar ja Kersti Võlu Koolituskeskust, 4. detsembril aga jõuavad külalised Tallinna. Eestimaa pealinnas on neil kavas üldharidusliku Tallinna 21. Kooli külastus ja kohtumine selle direktori Meelis Kondiga ning ümarlaua raames toimuvad üritused Vene Kultuurikeskuses. Ümarlaua teemaks on "Haridusalane koostöö ja vastavad arenguvõimalused Eesti ja Venemaa kahepoolsetes suhetes" .

Tallinnas toimuvaid kohtumisi kureerib Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Venemaa saatkond: Tallinnas ei nähta positiivseid muutusi ELi ja Venemaa suhetes
Tallinn ja Peterburi annavad Eesti ja Venemaa suhetele häälestuse
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Tagid:
Tallinn, Jõhvi, Vene Kultuurikeskus, haridus, Eesti, Venemaa

Peamised teemad