21:52 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Haridus
lühendatud link
10

PISA uuring kinnitas järjekordselt Eesti põhikoolides saadava hariduse kõrget taset – see on parim Euroopas.

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Rahvusvaheline õpilaste õpitulemuslikkuse hindamisprogramm (PISA) avalikustas 2018. aasta uuringu tulemused Euroopa õpilaste õpioskuste kohta. Eesti pälvis põhikoolide õpilaste teadmiste taseme poolest esimese koha.

"Nende suurepäraste tulemuste eest peame tänama eelkõige meie õpilasi, lapsevanemaid ja õpetajaid, kelle igapäevane väga tubli töö annab meile põhjuse tunda uhkust Eesti hariduse üle," ütles minister Mailis Reps.

Tema sõnul näitavad stabiilselt suurepärased tulemused, et suudame kiiresti muutuvas maailmas teha haridusvaldkonnas õigeid valikuid. "Mul on väga hea meel, et Eestit tuntakse ja tunnustatakse maailmas üha rohkem just haridusriigi ja haridusrahvana," ütles minister.

Õpilased, illustratiivne foto
© Sputnik / Павел Лисицын

Ka peaminister Jüri Ratase avates on tegemist õpetajate, lapsevanemate ja laste ühine tulemusega. "See on ausammas tööle, mida on teinud meie lasteaia- ja kooliõpetajad, meie haridustöötajad, tugispetsialistid ning kõik teised, kes näevad iga päev hoolt ja vaeva, et noored saaks maailma tipptasemel hariduse hüppelauaks tulevasse ellu," edastab valitsuse kommunikatsioonibüroo peaministri sõnu.

"Eesti koolisüsteem on maailmas haruldane. Meie põhikoolid annavad väga ühtlaselt tugevat haridust. Meil on teiste riikidega võrreldes rohkem noori, kelle tulemused on head vaatamata sellele, et nende pere olukord pole nii hea. Samal ajal on meil Euroopa kõige väikseim protsent õpilasi, kes ei saa testi sooritamisega hästi hakkama. Kõige selle kõrval on veelgi suurenenud nende osakaal, kelle sooritus on tipus," ütles Ratas.

Nagu kirjutas Sputnik Eesti, PISA uuring hindab iga kolme aasta tagant õpilaste teadmisi ja oskusi lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes, kolmest valdkonnast üks on alati süvatähelepanu all.

2018. aastal oli peamine fookus funktsionaalsel lugemisel: uuriti, kui hästi saavad 15-aastased õpilased aru kirjalikest tekstidest ja kui tõhusalt suudavad nad neid kasutada. Samuti uuriti õpilaste finantskirjaoskust, need tulemused avalikustatakse 2020. aasta kevadel.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Vene koolide "likvideerijad" Eestis ei soovinud ka eesti keelt päästa ja kaitsta 
Selgusid Eesti parimad õpetajad
Õpetajad palusid haridusministril lõpueksameid mitte tühistada
Tagid:
Mailis Reps, Jüri Ratas, Haridus- ja teadusministeerium, kool, PISA, haridus

Peamised teemad