09:40 24. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Metsiku kanepi hävitamine

Õiguskomisjon vaagis kanepi seadustamise võimalikkust

© Sputnik / Виталий Аньков
Eesti uudised
lühendatud link
18 0 0

Riigikogu õiguskomisjon arutas laekunud kollektiivset pöördumist, mille algatajad soovivad legaliseerida kanepi kasutamist ja kasvatamist oma tarbeks ning hõlbustada raviotstarbel kasutatava kanepi kättesaadavust.

TALLINN, 9. veebruar — Sputnik. „Komisjon kuulas täna ära erinevad osapooled — nii pöördumise algatajad kui ka sise-, justiits- ja sotsiaalministeeriumi esindajad, samuti politsei ja tervisekaitse esindajad," lausus õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof.

„Uimastisõltlaste võõrutusvõimalusi tuleks Eestis kiiremas korras parandada. Samuti tuleks üle vaadata karistuspoliitika rakendamine — oluline pole alati noore inimese iga hinna eest karistamine vaid veelgi olulisem on tema suunamine võõrutusprogrammi."

Pikhofi sõnul lubas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegeleda võõrutusravi arendamisega ning justiitsminister Urmas Reinsalu karistuspoliitika küsimustega. Samuti märkis Pikhof, et riik peaks üle vaatama kanepi raviotstarbel kasutamise võimalused.

Ministeeriumite esindajad, politsei ja tervisekaitsjad ei toetanud istungil kanepi kasutamise ja kasvatamise legaliseerimist.

Pikhof lausus, et komisjon koguneb mõne kuu pärast selles küsimuses uuesti ja pärib ministeeriumitelt, milliseid samme on astutud.

Riigikogu õiguskomisjon arutas teisipäeval pöördumist, mille algatajad soovivad legaliseerida kanepi kasutamist ja kasvatamist oma tarbeks ning hõlbustada raviotstarbel kasutatava kanepi kättesaadavust. Samuti soovitakse pöördumises, et kanepi müügiks kehtestataks riiklik regulatsioon ja kontroll. Kollektiivne pöördumine sisaldab ka üleskutset töötada välja, võtta vastu ja viia ellu strateegia narkosurmade vähendamiseks Eestis.

Peamised teemad

 • Politsei tõhustab inimeste ja sõidukite kontrolli

  Seoses EL eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumisega kontrollib politsei esmaspäevast reedeni tavapärasest rohkem inimesi, sõidukeid ja nende dokumente

  6
 • Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva

  Eesti rahvusvähemuste päev ehk Eesti rahvuste päev on 24. septembril tähistatav tähtpäev, mis meenutab Eesti Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988. aastal

  15
 • Illustreeriv foto

  Juba aasta otsa üritavad ametnikud ja poliitikud jälile saada ühes Rootsis Älvrosis asuvas kollases majas toimuvale. Selles majas magab sõjaväenaridel 35 Ukrainast ja Valgevenest pärit hooajatöölist.

  28