05:46 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Linnavalitsus vabastas ametist Põhja-Tallinna vanem

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi vabastati teenistusest

© Wikipedia / Lars Plougmann
Eesti uudised
lühendatud link
11 0 0

Tammemägi vabastamise aluseks on abilinnapea linnapea ülesannetes Taavi Aasa põhjendatud ettepanek. Tammemägi peab enda vallandamise põhjuseks halbu suhteid oma asetäitjaga

TALLINN, 17. Veebruar — Sputnik. Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi peab oma vallandamise põhjuseks halbu suhteid oma asetäitja Priit Kutseriga.

Tammemägi vabastamise aluseks on abilinnapea linnapea ülesannetes Taavi Aasa põhjendatud ettepanek. Tallinna linna avalike suhete direktor Ain Saarna sõnul oli otsus konsensuslik. «Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse sisekliima oli talumatult halb juba väga pikka aega,» põhjendas ta linnavalitsuse otsust.

Tammemägi ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et vastuolud Kutseriga on kestnud juba pikka aega ja ebakõlad olid Kutseriga nii temal kui ka linnaosavalitsuse teistel töötajatel. Tammemägi sõnul olid tema ja Kutseri väärtushinnangud erinevad ja koostöö oli muutunud täiesti võimatuks. Tammemägi hinnangul pole võimalik oma ametis jätkata ka Kutseril, kuna linnaosavalitsuses on üle 60 töötaja ja Kutseri selja taga on neist vaid neli. "Seega on raske tööd jätkata, kui pole oma meeskonda," lisas Tammemägi.

Vastavalt linnavalitsuse otsusele täidab Karin Tammemägi teenistusest vabastamise päevale järgnevast päevast kuni uue linnaosa vanema ametisse nimetamiseni linnaosa vanema ülesandeid linnaosa haldussekretär Anne Nurk.

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27