23:01 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
9 0 0

Töötavad lapsevanemad ja eestkostjad vajavad riigilt rohkem abi. Euroopa Liidu asjade komisjon toetas Euroopa Komisjoni algatust.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Euroopa Liidu asjade komisjon toetas Euroopa Komisjoni initsiatiivi töötada välja lahendusi töötavate lapsevanemate ja hooldajate väljakutsetele seoses töö ja pereelu ühitamisega.

Initsiatiiv puudutab lapsehoiuteenuseid, pikaajalise hoolduse teenuseid, paindlikku töökorraldust, perekonnaga seotud puhkusevõimalusi ning töö ja pereelu ühitamist toetavaid meetmeid, teatas Riigikogu pressiteenistus.

EL asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu hinnangul on Eesti perepoliitika prioriteedid sarnasel EL prioriteetidega.

„Võrreldes Euroopa Liidu keskmisega on meil pikem rasedus- ja sünnituspuhkus, lapsehoolduspuhkus ning üks heldemaid vanemahüvitise süsteeme," ütles Palling.

Samas on meil vaja suurendada lapsehoiukohtade kättesaadavust ning parandada töö ja pereelu ühitamise võimalusi eriti meestele, ütles Palling.

„Üks lahendus oleks näiteks tasustatud isapuhkuse kohustuslikuks tegemine — kui mees isapuhkust ei kasuta, siis läheb toetus kaduma," ütles Palling.

See oleks kahtlemata efektiivne meede isade rolli suurendamiseks pereelus ning lihtsustaks emade kiiremat naasmist tööturule. Töö- ja pereelu ühitamise lihtsustamine aitab kaasa sündimuse suurenemisele.

Euroopa Komisjonil on plaanis esitada sel aastal töö ja pereelu ühitamist reguleeriv õigusloome pakett. Paketi osadeks on muudatused rasedus- ja sünnituspuhkuse direktiivis, vanemapuhkuse direktiivis ja osalist tööaega puudutavas direktiivis. Uue valdkonnana soovitakse reguleerida hooldajate puhkust.

 

 

Peamised teemad