05:27 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Tasustatud isapuhkuse kohustuslikuks oleks efektiivne meede isade rolli suurendamiseks pereelus.

Töötavad lapsevanemad saavad riigilt rohkem teenuseid

© AFP 2018 / DIDIER PALLAGES
Eesti uudised
lühendatud link
8 0 0

Töötavad lapsevanemad ja eestkostjad vajavad riigilt rohkem abi. Euroopa Liidu asjade komisjon toetas Euroopa Komisjoni algatust.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Euroopa Liidu asjade komisjon toetas Euroopa Komisjoni initsiatiivi töötada välja lahendusi töötavate lapsevanemate ja hooldajate väljakutsetele seoses töö ja pereelu ühitamisega.

Initsiatiiv puudutab lapsehoiuteenuseid, pikaajalise hoolduse teenuseid, paindlikku töökorraldust, perekonnaga seotud puhkusevõimalusi ning töö ja pereelu ühitamist toetavaid meetmeid, teatas Riigikogu pressiteenistus.

EL asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu hinnangul on Eesti perepoliitika prioriteedid sarnasel EL prioriteetidega.

„Võrreldes Euroopa Liidu keskmisega on meil pikem rasedus- ja sünnituspuhkus, lapsehoolduspuhkus ning üks heldemaid vanemahüvitise süsteeme," ütles Palling.

Samas on meil vaja suurendada lapsehoiukohtade kättesaadavust ning parandada töö ja pereelu ühitamise võimalusi eriti meestele, ütles Palling.

„Üks lahendus oleks näiteks tasustatud isapuhkuse kohustuslikuks tegemine — kui mees isapuhkust ei kasuta, siis läheb toetus kaduma," ütles Palling.

See oleks kahtlemata efektiivne meede isade rolli suurendamiseks pereelus ning lihtsustaks emade kiiremat naasmist tööturule. Töö- ja pereelu ühitamise lihtsustamine aitab kaasa sündimuse suurenemisele.

Euroopa Komisjonil on plaanis esitada sel aastal töö ja pereelu ühitamist reguleeriv õigusloome pakett. Paketi osadeks on muudatused rasedus- ja sünnituspuhkuse direktiivis, vanemapuhkuse direktiivis ja osalist tööaega puudutavas direktiivis. Uue valdkonnana soovitakse reguleerida hooldajate puhkust.

 

 

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27