05:54 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Университет Тарту

Tartu ülikool avas uksed värsketele abiturientidele

© Flickr / Terra Libera
Eesti uudised
lühendatud link
45 0 0

Ülikool alustab vastuvõttu inglise õppekeelega üliõpilastele.

ТАLLINN, 17. veebruar — Sputnik. Tartu ülikool alustas sisseastumisavalduste vastuvõtmist 19-le ingliskeelsele õppekavale. Need õppekavad pakuvad huvi nii välisriikidest tulevatele kui ka Eestis elavatele kõrghariduse omandajatele.

Ingliskeelsesse magistriõppesse pürgijad loodus- ja täppisteaduste valdkonnas peavad esitama oma sisseastumisdokumendid hiljemalt 15. märtsiks 2016. Kõigi teiste ingliskeelsete õppekavade puhul on dokumentide esitamise tähtaeg 15. aprill 2016.

Uute õppekavade seas on selliseid, mida Eestis õpetatakse ainult inglise keeles.

Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma ütles, et kuivõrd Eesti on osa kogu maailmast, tuleb olla kursis rahvusvahelisel tasandil oluliste teemadega ja koolitada eksperte, kellest nii või teisiti hakkab olenema ühiskonna elujärg ja areng.

Noorma toonitas samas, et üksnes keeleoskusest eduks ei piisa. Võib õppida välismaal, aga samahästi ka rahvusvahelises keskkonnas siinsamas Eestis.

„Seetõttu oleme viimastele aastatel välja töötanud mitu ingliskeelset õppekava, et meie lõpetajad suudaksid paremini orienteeruda maailma asjades, olla hea analüüsivõimega osalised muutuvas maailmas, olla kompetentsed ja konkurentsivõimelised," ütles Noorma.

Tartu ülikooli rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing rõhutas, et käesoleval aastal on loodus- ja täppisteaduste ingliskeelsesse magistriõppesse avalduste vastuvõtmise lõpptähtaeg nihutatud varasemaks. See vastab välisüliõpilaste vajadustele ja välis- ning vahetusüliõpilaste vastuvõtugraafikutele rajatagustes ülikoolides.

Magistriõppes on uute õppekavadega erialade hulgas geneetika ja biotehnoloogia, biomeditsiin ja robootika, samuti keemia, materjaliteadus jm.

Magistrantuuri tasemel on esmakordselt avatud õppekava „Rahvusvaheline õigus ja inimõigused".

Tartu ülikooli ingliskeelsete õppekavade ja vastuvõtutingimustega saab lähemalt tutvuda ülikooli kodulehel.

 

 

 

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27