19:05 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Eesti uudised
lühendatud link
14010

Venemaa eriteenistused uurivad eelmisel nädalal Moskvas kinni peetud eestlasest lennundusärimehe Raivo Susi spionaažiasja.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Susi peeti kinni Seremetjevo lennujaama transiittsoonis 11. veebruaril, ütles tema advokaat Anatoli Tolpegin reedel Interfaxile.

"Talle tehti seejärel ettepanek sõita Lubjankale. Järgmisel päeval võeti ta Lefortovo kohtu otsusega kaheks kuuks vahi alla. Praeguseks on talle esitatud süüdistus spionaažis. Tema luuretegevus leidis aset 2004 —2007," ütles advokaat.

Ta märkis, et pärast kinnipidamist kasutas Susi esialgu määratud advokaadi teenuseid. Umbes nädal aega ei teadnud tema pere toimuvast midagi.

"Praegu on Susi Lefortovo eeluurimisvanglas. Praegu on vara rääkida, mis suuna uurimine võtab, sest menetlustoiminguid ei ole olnud. Kaitse vaidlustas vahi alla võtmise, kuid selle läbivaatamise kuupäeva ei ole veel määratud," lisas Tolpegin.

Kaitsja sõnutsi lükkab Susi otsustavalt tagasi talle esitatud süüdistused ja arvab, et ta on Eesti-Vene vägikaikaveo ohver.

"Susi leiab, et talle esitatud süüdistused ei ole seotud tema tegevusega, vaid poliitiliste ja diplomaatiliste põhjustega," selgitas Tolpegin, märkides, et ärimees ei ole keeldunud tunnistusi andmast.

Kui Venemaa ametivõimud teatasid reedel spionaažis kahtlustatava eestlase Raivo Susi kinnipidamisest, kaitsepolitsei (kapo) märkis, et nad on sellest teadliud.

"Oleme teadlikud isiku kinnipidamisest. Välisministeerium osutab talle vajadusel konsulaarabi," jäi kapo pressiesindaja Harrys Puusepp napisõnaliseks.

Ka riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro kinnitas, et Eesti kodaniku kinnipidamise kommenteerimine on välisministeeriumi pädevuses.

Raivo Susiga seotud lennundusettevõtte Aerohooldus juht Rene Porro kinnitas BNS-ile, et pole kuulnud oma töökaaslase vahistamisest. "Tõttöelda ei ole minu voli Susi tegevusi kommenteerida," lisas ta küsimusele, mis äri Susi Venemaal ajas.

Interneti allikate andmetel kuulub Susile mitu Eesti ettevõtet, mis tegelavad õppe-raktiivlennukite kokkupanemise, remondi, teenindamise ja müügiga. Tema klientideks olid Venemaa, Suurbritannia, USA ja Lääne-Euroopa lennundusklubide miljonäridest liikmed. "Susi on 1994. aastast paisanud Läände terve eskadrilli õppehävitajaid, mida jätkuks Eesti lennuväe varustamiseks".

 

 

Peamised teemad