03:59 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1321
  • RUB75.9875
Sõjaolukorras oleks oma oskuste ja võimete kohaselt valmis kaitsetegevuses osalema ligi kolmveerand eestlastest ja ligi pooled venelastest.

Eestlaste kaitsetahe ületab venelaste oma

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
10840

Oma oskuste ja võimete kohaselt oleks sõjaolukorras valmis kaitsetegevuses osalema ligi kolmveerand eestlastest ja ligi pooled venelastest.

TALLINN, 29. veebruar — Sputnik. Tänavu jaanuaris Ühiskonnauuringute Instituudi poolt tellitud küsitlusest selgus, et sõjaolukorras oleks oma oskuste ja võimete kohaselt valmis kaitsetegevuses osalema 71 protsenti eestlastest ja 45 protsenti venelastest, teatas instituudi esindaja BNS-ile. 90 protsenti igapäevaselt eesti keelt ning 69 protsenti vene keelt rääkivatest vastajatest arvab, et sõjaolukorras peaks Eesti kodanik Eesti riigi eest võitlema.

„Põhimõtte poolt, et kodanik peaks kaitsetegevuses osalema, on märgatavalt rohkem inimesi, kui isiklikult ollakse valmis osalema. See on ootuspärane, kuna valimis on esindatud ka näiteks vanemaealised, naised ja teised grupid, kes enda puhul ei näe võimekust kaitsetegevuses osalemiseks," sõnas Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Art Johanson.

Vene keelt kõnelevatest kodanikest arvas 88 ja eesti keelt kõnelevatest kodanikest 28 protsenti, et Venemaa ei kujuta ohtu Eesti julgeolekule.

Eesti kodanikuks olemise üle tundis uhkust 84 protsenti eestlaste ja 45 protsenti venelastest. Johanson märkis, et madalam uhkustunne oma kodakondsuse üle ei peegelda suurt vastumeelsust Eesti ühiskonna suhtes. Nii arvas 91 protsenti eestlastest ja 81 protsenti venelastest, et Eestis on hea elada.

Kui 71 protsenti eesti vastajates pidas väga oluliseks seda, et lapselapsed räägiksid tema emakeelt, siis venelastest arvas sama 44 protsenti. Pigem oluliseks peab seda 21 protsenti eestlastest ja 41 protsenti venelastest.

Uuringus küsitleti ainult Eesti kodakondsusega inimesi. Igapäevaselt eesti keelt kõnelevaid vastajaid oli valimis 84 ja vene keelt kõnelevaid vastajaid 16 protsenti.

 

 

Peamised teemad