11:30 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Eesti, EL ja NATO lipud.

EL eesistumise ajaks luuakse lisa-ametikohad

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
19 0 0

Eesti plaanib luua umbes 320 ajutist lisa-ametikohta, mida rahastatakse kesksest eesistumise korraldamise eelarvest.

TALLINN, 1. märts — Sputnik. Eesmärk on küll kasutada eesistumisega seonduvate ülesannete täitmiseks maksimaalselt praeguseid riigitöötajaid, kuid tulenevalt Eestis toimuva programmi mahukusest ja eesistumisega seonduva sisulise töömahu kasvamisest, tuleb ajutiselt värvata juurde ka lisatööjõudu.

Enamik ajutistest töökohtadest on seotud Eestis toimuvate ürituste logistilise ja tehnilise korraldamisega, samuti nõukogu kohtumiste ettevalmistusega ministeeriumides, teatas BNS.

Kokku on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega 2018. aastal seotud ligi 1300 inimest. Neist ligi 300 vastutavad eesistumise erinevate lõikude koordineerimise eest või pakuvad vajalikke tugi- ja sisuteenuseid nagu konverentside, kohtumiste ja teiste sündmuste korraldamine, personalitöö, koolituskorraldus, turvalisus, sisuliste poliitiliste teemade ja otsuste kommunikatsioon jm.

Suurem osa eesistumisega seotud inimestest aga valmistab ette, korraldab ja juhib EL-i Nõukogu töörühmade tööd või osaleb töörühmades ekspertidena. Enamus nendest inimestest on juba täna Eesti avalikus sektoris tööl.

Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik 2018. aasta esimeses pooles. Eesistumise ettevalmistusi ja läbiviimist koordineerib Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadi juurde loodud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ettevalmistuste meeskond.

Eesistumise ajal juhivad Eesti valitsuse ministrid enamust Euroopa Liidu Ministrite Nõukogu kohtumistest ning Eesti ametnikud ministrite kohtumisi ette valmistavaid töögruppe.

 

 

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26