09:56 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Eestis kütiti veebruariga lõppenud hooajal 101 hunti.

Huntide arv ei ole teada

© Sputnik / Егор Еремов
Eesti uudised
lühendatud link
50 0 0

Eestis kütiti veebruariga lõppenud hooajal 101 hunti, kuid Saare- ja Hiiumaa jahimeestel lubab jahieeskiri erandkorras huntide küttimist jätkata märtsi lõpuni ja kui sealsed kütid limiidi realiseerivad saab kütitud huntide arv tõusta 105-ni.

TALLINN, 1. Märts — Sputnik. Mandri Eestis kütiti novembri algusest veebruari lõpuni kestnud hooajal 86 ning Saare- ja Hiiumaal 15 hunti, kellest seitse lasti Saaremaal ja kaheksa Hiiumaal. Mandri Eesti küttidel on huntide küttimine selleks korraks lõppenud, kuid suursaarte jahimehed tohivad märtsi lõpuni realiseerida üles jäänud limiidi, milleks on Saaremaal kolm hunti ja Hiiumaal üks hunt.

Lõppenud hooajal kütiti enim hunte Järvamaal, kus kütid lasid kõik limiidiga lubatud 14 hunti. Raplamaa jahimehed lasid 11 hunti ja üks lubatud hunt jäi laskmata. Läänemaa kütid lasid kõik kümme lubatud hunti.

Kõik lubatud hundid kütiti ka Harjumaal, kus lasti 8, Valgamaal 6, Põlvamaal 5, Ida-Virumaal 2, Jõgevamaal 2 ja Lääne-Virumaal 2 looma. Pärnumaal kütiti lõppenud hooajal lubatud 14 hundist kaheksa, Tartumaal lubatud seitsmest hundist kuus, Viljandimaal kuuest hundist viis, Võrumaal kolmest kaks ning Valga ja Võru eripiirkonnas kuuest hundist viis.

Huntide küttimise limiiti andis keskkonnaamet kahes jaos — hooaja alguses said jahimehed 75 huntide küttimise luba, kuid teises osas suurendati seda arvu 41 võrra ja lõplikuks limiidiks kujunes lõppenud hooajal 116.

Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Peep Männil pidas hooaega kordaläinuks. "Võrreldes eelmise aastaga, kus kütiti 38 hunti, oli tänavu ikka palju rohkem. Eks see oli tingitud sellest, et hundi juurdekasv on paranenud ja hunti on märksa rohkem kui varasematel aastatel. Lumeolud olid ka varasematest aastatest paremad," rääkis Männil BNS-ile.

Eestisse alles jäänud huntide arvu Männil öelda ei osanud. "Väga raske öelda, peame kokku koguma jahimeeste vaatlusandmed ja pärast nende analüüsimist saab ehk midagi öelda," lausus Männil.

 

 

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46