21:44 20. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1420
  • RUB76.7235
Toetusele kvalifitseeruvad nii alustavad ettevõtted kui ka need, kes viivad oma tegevuse Ida-Virumaale või kes laiendavad oma tegevust Ida-Virumaale.

Ida-Virumaal hakkab riik maksma töökoha loomise toetust

© Sputnik / Алексей Куденко
Eesti uudised
lühendatud link
2710

Valitsus arutas ja toetas sotsiaalministeeriumi ettepanekuid Ida-Virumaa kriisimeetmete osas töötuseprobleemide leevendamiseks.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Narvas peetud istungil toetas valitsus vajalike muudatuste ettevalmistamist, et Eesti saaks taotleda toetust Globaliseerumisega Kohanemise Fondist (EGF) vahendite saamiseks, teatas valitsuse pressibüroo.

Ida-Virumaal on toimunud suurkoondamisi mitmetes ettevõtetes, mis on tõstnud piirkonna registreeritud töötuse määra 11 protsendini. Arvestades, et suurem osa koondamistest on toimunud maailmaturu hindadest sõltuvas keemiatööstuses, vastab Eesti globaliseerumise fondi tingimustele.

Samuti kiitis valitsus heaks sotsiaalministeeriumi ettepaneku alustada Ida-Virumaal töökoha loomise toetuse maksmisega, mille eesmärk on anda starditõuge ettevõtetele piirkonnas tegevuse alustamiseks või laiendamiseks.

Toetust saab ettevõte, kes võtab tööle teatud arvu inimesi. Töötukassa koolitaks ettevõtte tellimusel vajaliku kvalifikatsiooniga töötajaid ning riik hüvitaks ettevõttele 50 protsenti töötaja brutopalgast ühe aasta jooksul.

Töötute osas ei ole sihtrühmaks ainult suurkoondamiste käigus töö kaotanud inimesed, vaid meetme alla sobituvad kõik Ida-Viru inimesed, kes pole viimase kuue kuu jooksul püsivat palgaraha saanud.

Toetusele kvalifitseeruvad nii alustavad ettevõtted kui ka need, kes viivad oma tegevuse Ida-Virumaale või kes laiendavad oma tegevust Ida-Virumaale. Palgatoetust makstakse ainult tööle võetavate töötute eest, mis aga ei tähenda, et ettevõte ei võiks vajadusel täita loodavaid töökohti ka muu kvalifitseeritud tööjõuga.

 

 

Peamised teemad