10:04 21. September 2017
Tallinn+ 10°C
Kuula otse
8. märtsist võiks tõepoolest riigipüha saada, aga seda vähemalt lipuheiskamisega tähistada ei maksa riigile midagi.

Uuno Pungar: Eesti Vabariik ei austa naisi

© Flickr / Ville Säävuori
Eesti uudised
lühendatud link
5611

Tartu elanik kutsus Eesti inimesi üles heiskama rahvusvahelise naistepäeva auks riigilipud ja tema arvates peaks naistepäev saama riiklikuks pühaks.

ТАLLINN, 8. märts — Sputnik. Uuno Pungar on võtnud nõuks 8. märtsil Riigikogu hoone ees meelt avaldada, kuna ta leiab, et riiklikult tähistatav emadepäev hõlmab ainult üht osa meie maal elavatest naistest.

Nagu Pungar Sputnikule lausus, elavad Eestis kogu maailma kõige kaunimad naised, kuid meie riik ei austa neid üldse. Emadepäeval lehvivad riigilipud, kuid erinevatel põhjustel ei ole kõigil naistel võimalik emaks saada.

„Kuivõrd Eesti Vabariik naisi iseenesest ei austa, kutsun ma kõiki meie maa elanikke üles heiskama naistepäeva auks oma majadel lipud. Vähemalt me ise saame oma armsatele daamidele austust avaldada," pakkus ta.

Pungar esitas juba möödunud aasta lõpul riigikogule ettepaneku kuulutada 8. märts riigipühaks, kuid see lükati tagasi. Samal ajal toetab seda suur osa Eesti elanikkonnast. Veebruaris viis Eesti Televisioon läbi küsitluse, kus 88% vastanutest ütles, et soovib 8. märtsi tunnistamist riigipühaks.

Pungari sõnul olevat paljud avaldanud soovi tema meeleavalduses osaleda, kuid seda on muidugi raske ennustada, kui palju inimesi tegelikult kohale tuleb, kuna eestlased, nagu ta väljendus, „ei viitsi võidelda oma õiguste eest."

„Mul on vähe usku sellesse, et 8. märtsist võiks tõepoolest riigipüha saada, aga seda vähemalt lipuheiskamisega tähistada ei maksa riigile midagi," võttis Pungar oma jutu kokku.

 

 

 

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46