08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
8. märtsist võiks tõepoolest riigipüha saada, aga seda vähemalt lipuheiskamisega tähistada ei maksa riigile midagi.

Uuno Pungar: Eesti Vabariik ei austa naisi

CC BY-SA 2.0 / Ville Säävuori / Estonian Flag
Eesti uudised
lühendatud link
7211

Tartu elanik kutsus Eesti inimesi üles heiskama rahvusvahelise naistepäeva auks riigilipud ja tema arvates peaks naistepäev saama riiklikuks pühaks.

ТАLLINN, 8. märts — Sputnik. Uuno Pungar on võtnud nõuks 8. märtsil Riigikogu hoone ees meelt avaldada, kuna ta leiab, et riiklikult tähistatav emadepäev hõlmab ainult üht osa meie maal elavatest naistest.

Nagu Pungar Sputnikule lausus, elavad Eestis kogu maailma kõige kaunimad naised, kuid meie riik ei austa neid üldse. Emadepäeval lehvivad riigilipud, kuid erinevatel põhjustel ei ole kõigil naistel võimalik emaks saada.

„Kuivõrd Eesti Vabariik naisi iseenesest ei austa, kutsun ma kõiki meie maa elanikke üles heiskama naistepäeva auks oma majadel lipud. Vähemalt me ise saame oma armsatele daamidele austust avaldada," pakkus ta.

Pungar esitas juba möödunud aasta lõpul riigikogule ettepaneku kuulutada 8. märts riigipühaks, kuid see lükati tagasi. Samal ajal toetab seda suur osa Eesti elanikkonnast. Veebruaris viis Eesti Televisioon läbi küsitluse, kus 88% vastanutest ütles, et soovib 8. märtsi tunnistamist riigipühaks.

Pungari sõnul olevat paljud avaldanud soovi tema meeleavalduses osaleda, kuid seda on muidugi raske ennustada, kui palju inimesi tegelikult kohale tuleb, kuna eestlased, nagu ta väljendus, „ei viitsi võidelda oma õiguste eest."

„Mul on vähe usku sellesse, et 8. märtsist võiks tõepoolest riigipüha saada, aga seda vähemalt lipuheiskamisega tähistada ei maksa riigile midagi," võttis Pungar oma jutu kokku.

 

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47