21:43 20. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1420
  • RUB76.7235
Välisministeerium ja päästeamet panid Serbiale põgenike olukorra leevendamiseks kokku abisaadetise patjade ja madratsitega.

Eesti annab Serbiale 34 000 euro eest madratseid

© REUTERS / UMIT BEKTAS
Eesti uudised
lühendatud link
6 0 0

Eesti annab Serbiale 34 000 euro väärtuses humanitaarabi põgenike olukorra leevendamiseks.

TALLINN, 18. märts —Sputnik. Välisministeerium ja päästeamet panid Serbiale põgenike olukorra leevendamiseks kokku abisaadetise patjade ja madratsitega, abiautode asuvad teele reedel, teatas päästeamet.

Abisaadetis sisaldab 6560 patja ja 740 madratsit, kokku üle 34 000 euro väärtuses. Abi üleandmiseks lähetab päästeamet Serbiasse Eesti päästemeeskonna eksperdi. Humanitaarmissiooni rahastab välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest, teatas BNS.

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul on põgenike olukorra leevendamine Serbias ja lähipiirkonnas väga tähtis. "Olukord on keeruline ja konflikti eest põgenevatel inimestel on puudus igapäevaeluks vajalikust," lisas välisminister pressiteate vahendusel.

Serbia pöördus abipalvega Euroopa Komisjoni poole, et saada Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi kaudu humanitaarabi. Paljud Euroopa riigid on abipalvetele reageerinud ning humanitaarabi saatnud, kuid kuna põgenike kriis jätkub, siis on vajadus humanitaarabi järele endiselt olemas. Veebruari lõpus esitas Serbia täiendatud vajaduste nimekirja, mis oli ka aluseks päästeameti pakkumise tegemisele.

 

Peamised teemad