07:53 19. Veebruar 2018
Tallinn-6°C
Kuula otse
Tallinna sadam

Politsei võtab lennujaama ja Vanasadama tugevdatud kontrolli alla

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
21 0 0

Kui Brüsselis kärgatasid teisipäeval mitmed plahvatused, siis kaitsepolitsei (kapo) kinnitusel pole nad seni täheldanud Eestis ilminguid, mis siinset terrorismiohu taset tõstaks.

TALLINN, 22. märts — Sputnik. "Kaitsepolitsei teeb nii riigis kui ka rahvusvahelises koostöös teiste asutustega kõik endast oleneva terrorismi ennetamiseks ja tõkestamiseks. Paraku pole tsiviliseeritud maailmas suudetud terrorirünnakuid täielikult välistada," ütles kapo kõneisik Harrys Puusepp BNS-ile.

"Meie teabe kohaselt pole terrorismiakti toimepaneku oht Eestis kasvanud," lisas Puusepp.

Vaatamata sellele otsustasid siseminister Hanno Pevkur ning politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher teisipäeval võtta koheselt tugevdatud kontrolli alla Tallinna Lennujaama ja Vanasadama.

Tallinna Lennujaama ja Vanasadamasse saadetakse korda pidama relvastatud kiirreageerijad ja teenistuskoerad. Samuti on suurendatud patrullide väljapanekut Tallinna kesklinnas.

Pevkuri sõnul võetakse lennujaamas ja sadamas tugevdatud turvameetmed kasutusele kuni täiendavate asjaolude selgumiseni.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valdo Põdra sõnul on politsei seoses Brüsselis toimunud rünnakutega suurendanud nähtavaid politseijõude Tallinna sadamas ja lennujaamas. „Täiendavate patrullide ülesandeks on turvalisuse tagamine ja suurem valmisolek. Samuti oleme aktiivses infovahetuses rahvusvaheliste partneritega ning vajadusel täpsustame nende inimeste profiili, keda sadamas ja lennujaamas täiendavalt kontrollime," rääkis Põder.

Lisaks Tallinna lennujaamale ja Vanasadamale võtab politsei teisipäeval Brüsselis toimunud terrori tõttu teravdatud tähelepanu alla ka bussi- ja raudteejaama.

"Võtame Tallinna lennujaama ja Vanasadama tugevdatud kontrolli alla, samuti on meie suurem tähelepanu bussijaamas ja Balti jaamas," kirjutas Põhja prefekt Kristian Jaani sotsiaalmeedias.

Pevkur ütles, et Eesti jälgib väga tähelepanelikult Belgias toimuvat ja on vajaduse valmis täiendavateks otsusteks.

 

Peamised teemad