07:50 19. Veebruar 2018
Tallinn-6°C
Kuula otse
Tallinna lennujaam

Rohkem patrulle ei tähenda suuremat ohtu

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
1810

Ehkki politsei on saatnud Tallinna sadamasse ja lennujaama täiendavad patrullid, ei tähenda see, et ohutaset Eestis oleks tõstetud, kinnitas siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort.

TALLINN, 22. märts — Sputnik. "Ohutase Eestis täna tõusnud ei ole. Aga selleks, et ennetava meetmena teha teatud toimingud ära, on üks nendest ühiskonnale nähtavatest tegevustest patrullide arvu suurendamine," rääkis Koort teisipäeval välisministeeriumis Brüsseli terrorirünnakute teemal peetud briifingul.

"Siseministri korraldusega on tõstetud turvataset sadamas ja lennujaamas. Sinna on suunatud täiendavad patrullid. (Aga) see ei ole mitte sellepärast, et Eesti oleks kuidagimoodi ohustatud täna," kinnitas Koort.

Asekantsleri sõnul on patrullid valmis reageerima eriolukordadele, kuid kuna hetkel ohutaset pole tõstetud, siis teevad nad tööd tavaprotseduure järgides, teatas BNS.

"Jah meil on olemas — mitte ainult selleks olukorraks, aga ka tavaolukorraks — riskiprofiilid, kus siis patrullid keskenduvad just teatud riskiprofiilidele ja kontrollivad just neid inimesi, kes sellele vastavad. Kuna ma ütlesin, et terrorismi ohutase iseenesest täna Eestis tõusnud ei ole, siis nad teevad täna tavapärast tööd," selgitas Koort, kelle sõnul on patrulli saadetud politsei lisajõud.

"On kutsutud välja vabasid vahetusi, et mitte vähendada turvataset ülejäänud Eestis selle tõttu. Ühekordselt, lühiajaliselt on see võimalik, pikaajaliselt see kindlasti täna jätkusuutlik ei ole," tunnistas siseministeeriumi asekantsler.

Koorti kinnitusel jälgivad Eesti julgeolekuasutused Euroopas toimuvat ning tegutsevad vastavalt sellele.

"Loomulikult me kogume täiendavat infot, me jälgime seda, mis toimub Brüsselis, mis toimub mujal Euroopas. Ja vastavalt siis sellele, kui mingeid uusi asjaolusid ilmneb, korrigeerime oma ohupilti ja teeme vastavalt ka muudatusi täiendavate meetmete osas," rääkis Koort.

Belgia pealinnas Brüsselis sai teisipäeva hommikul kolmes plahvatuses surma vähemalt 34 ja viga 170 inimest, teatasid võimud.

 

Samal teemal

Politsei võtab lennujaama ja Vanasadama tugevdatud kontrolli alla

Peamised teemad