08:02 19. Veebruar 2018
Tallinn-6°C
Kuula otse
Viimasel ajal Eestisse saabunud põgenike hulgas islamiäärmuslasi ei ole.

Ka Eestis on radikaliseeruvaid inimesi

© AP Photo / Boris Grdanoski
Eesti uudised
lühendatud link
34 0 0

Kaitsepolitsei peadirektori Arnold Sinisalu sõnul on ka Eestis inimesi, kes võivad võtta omaks radikaalsed vaated, minna Süüriasse võitlema või panna toime terroriakte.

TALLINN, 23. märts — Sputnik. Kaitsepolitsei peadirektori Arnold Sinisalu sõnul ei ole alust siin terrorirünnakut karta, teatas BNS.

"Jah, meil on selliseid isikuid. Ivan Sazanakov, kes läks Süüriasse võitlema, ning teda toetanud Roman Manko ja Ramil Khalilov. Andsime need kaks viimast isikut koos prokuratuuriga kohtu alla just seepärast, et nad toetasid Sazanakovit ehk rahastasid terrorismi. Esimene kohtuaste leidis, et nad on süüdi, ning just täna (teisipäeval — BNS) oli ringkonnakohtus istung, mille otsus tuleb mais," rääkis Sinisalu intervjuus Postimehele.

Ajakirjaniku küsimusele, kas meil on neid veel, vastas Kapo juht: "Jah, kahjuks on meil neid veel."

Postimehe palvele täpsustada, kas need on pigem inimesed, kes on sünnist saati Eestis elanud, vastas Sinisalu, et nende hulgas on igasuguseid. Samas rõhutas Kapo peadirektor, et viimasel ajal Eestisse saabunud põgenike hulgas islamiäärmuslasi ei ole.

Kapo juhi sõnul töötab kaitsepolitsei ohuhinnangute alusel. "Meil pole vajadust ega ka ressurssi, et tegeleda kõigi inimestega, kes tunnevad islami vastu huvi, ja seda pole vajagi. Meie fookus on tuvastada need, kes on radikaliseerumas, kes soovivad minna võitlema Süüriasse või panna toime terroriakte," rääkis Sinisalu intervjuus Postimehele.

Samas rõhutas Kapo juht, et Eesti elanikud ei peaks siiski liialt muretsema võimaluse pärast siin terrori ohvriks langeda. "Kui nad on Eestis, siis ma ei näe praegu erilist põhjust muretsemiseks. Küll aga need inimesed, kes on piirkondades, kus on terroriakte toime pandud, peavad olema ettevaatlikud," selgitas Sinisalu.

Kapo juht kutsus inimesi teavitama politseid isikutest, kelle suhtes neil tekib terrorikahtlusi. "Oleme ka oma aastaraamatutes korduvalt öelnud, et inimesed, andke meile teada, kui teil on kellegi pärast mure. Et ta haub, propageerib terrorismi või vägivalda. Vahel aitavad ka ennetavad vestlused, mida meie või politsei selliste inimestega peame," rääkis Sinisalu kolmapäeval Postimehes ilmunud usutluses.

 

Peamised teemad