03:34 17. Juuni 2019
Kuula otse
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
Kreeka esitas Eestile veel kolme põgeniku toimikud.

Eesti ametivõimud menetlevad praegu kokku 15 põgeniku ümberasustamistaotlust

© REUTERS / MARKO DJURICA
Eesti uudised
lühendatud link
1001

Kreeka ametivõimud on lisaks varem esitatud 12 põgeniku toimikule esitanud Eestile veel kolme inimese toimikud.

TALLINN, 30. märts — Sputnik. Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et tegemist on Süüriast pärit kolmeliikmelise perekonnaga. Seega menetlevad Eesti ametivõimud praegu kokku 15 Kreekas viibiva põgeniku ümberasustamistaotlust. Nende seas on neli perekonda ning üks üksik mees ning pärit on nad Süüriast, Iraagist ja Jeemenist.

Teisipäeval võttis Eesti Kreekast vastu esimesed Euroopa rändekava alusel ümber paigutatud sõjapõgenikud: ühe viieliikmelise Iraagi perekonna ning ühe mehe Süüriast ja ühe Jeemenist. Nad asuvad elama Tallinnas ja Tartus.

Siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsleri Raivo Küüdi sõnul on Eesti teatanud Kreeka ja Itaalia ametivõimudele, et on võimeline kuus vastu võtma 15 inimest Kreekast ja kaheksa Itaaliast.

Ümberpaigutatavate inimeste toimikuid saades tuleb esmalt veenduda, et inimest on võimalik tuvastada. Samuti peab olema võimalik nende andmete põhjal veenduda, et inimene vajab rahvusvahelist kaitset. Eestile saadetavates toimikutes peab muu hulgas olema kajastatud inimese nimi, foto, sõrmejäljed, kaitse taotlemise põhjus.

 

Peamised teemad

 • Sabantui Tallinnas

  Tallinnas Tornide väljakul kogunes sadu pealinna elanikke ja külalisi, lauljaid-tantsijaid ja diplomaate, et tähistada 4. üleeuroopalist folkloorifestivali Sabantuy.

  23
 • Kallis lõbu: palju maksab Venemaa heidutus, illustreeriv foto

  European Reassurance Initiative rahastamine näeb ette "USA vägede edasise suurendamise" ja "Venemaa agressiooni heidutuse" Euroopas. Nii kulutatakse 800 miljonit dollarit "kaitserajatiste ehitustöödele, allveelaevatõrjerelvadele ja muudele kiireloomulistele prioriteetidele, mis heidutavad Venemaad". Balti riikidele on see hea uudis.

  34
 • Eesti lapsed

  Eesti konservatiivid näevad võõrtööliste arvukuse kasvus ohtu Eesti riigile, mistõttu eestlaste osakaal elanikkonnas väheneb. Vähemusrahvuste Esindajate Koja juht Rafik Grigorjan kommenteeris neid EKRE kartusi Sputnik Eestile.

  41