11:26 20. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Kreeka esitas Eestile veel kolme põgeniku toimikud.

Eesti ametivõimud menetlevad praegu kokku 15 põgeniku ümberasustamistaotlust

© REUTERS / MARKO DJURICA
Eesti uudised
lühendatud link
1001

Kreeka ametivõimud on lisaks varem esitatud 12 põgeniku toimikule esitanud Eestile veel kolme inimese toimikud.

TALLINN, 30. märts — Sputnik. Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et tegemist on Süüriast pärit kolmeliikmelise perekonnaga. Seega menetlevad Eesti ametivõimud praegu kokku 15 Kreekas viibiva põgeniku ümberasustamistaotlust. Nende seas on neli perekonda ning üks üksik mees ning pärit on nad Süüriast, Iraagist ja Jeemenist.

Teisipäeval võttis Eesti Kreekast vastu esimesed Euroopa rändekava alusel ümber paigutatud sõjapõgenikud: ühe viieliikmelise Iraagi perekonna ning ühe mehe Süüriast ja ühe Jeemenist. Nad asuvad elama Tallinnas ja Tartus.

Siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsleri Raivo Küüdi sõnul on Eesti teatanud Kreeka ja Itaalia ametivõimudele, et on võimeline kuus vastu võtma 15 inimest Kreekast ja kaheksa Itaaliast.

Ümberpaigutatavate inimeste toimikuid saades tuleb esmalt veenduda, et inimest on võimalik tuvastada. Samuti peab olema võimalik nende andmete põhjal veenduda, et inimene vajab rahvusvahelist kaitset. Eestile saadetavates toimikutes peab muu hulgas olema kajastatud inimese nimi, foto, sõrmejäljed, kaitse taotlemise põhjus.

 

Peamised teemad