15:01 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Eesti uudised
lühendatud link
57 0 0

Kaitsepolitsei (kapo) kinnitusel püsib Vene eriteenistuste huvi Eestist infoallikaid värvata jätkuvalt suur.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. "Oleme varasematel aastatel Venemaa eriteenistuste agressiivset Eesti-vastast tegevust kajastanud pigem seoses nende huviga inimeste vastu, kes omavad juurdepääsu riigisaladustele, töötavad mõjukatel ametikohtadel ja nii edasi. Tänavu on põhjust rääkida juhtumitest, mil Venemaa eriteenistused kallutavad inimesi salajasele ebaseaduslikule koostööle ja isikud täidavad Venemaa eriteenistuse mitmesuguseid ülesandeid," kirjutas kapo oma uues aastaraamatus, viidates kolmele salakaubavedajale, kes asusid Venemaa kasuks infot koguma.

Kaitsepolitsei kinnitusel on nendel juhtumitel ühisnimetajaks asjaolu, et FSB värbas koostööle isiku, kes oli seotud kuritegelike ringkondadega. "Ebaseaduslik piiriülene tegevus võimaldas FSB-l nad hõlpsalt koostööle värvata. Teiseks on kaitsepolitsei tuvastatud kuriteod eluliseks näiteks FSB värbamistegevusest nendegi Eesti elanike suhtes, kellel puudub otsene juurdepääs riigisaladusele. Kirjeldatud juhtumid peaksid andma mõtteainet kõigile, kes tänaseni on avaldanud arvamust, et vaenuliku eriteenistuse huviorbiiti sattumise eelduseks on juurdepääs riigisaladusele või Eesti Vabariigi seisukohalt tundlikus valdkonnas töötamine," märkis kaitsepolitsei.

Ülalmainitud lood räägivad kapo hinnangul selget keelt, et riigivastase kuriteo toimepanemiseks ei ole tingimata vajalik juurdepääs riigisaladusele ega selle edastamine. "Paraku ei ole eelkirjeldatud ainsateks samalaadseteks Eesti elanikega seotud juhtumiteks. Siit ka meie üleskutse: kui kellelegi on FSB või teised Venemaa Föderatsiooni eriteenistused lähenenud, olgu siis Eestis või mõnes kolmandas riigis, soovitame pöörduda kaitsepolitseisse. Koos on võimalik leida tekkinud olukorrale parim võimalik lahendus," rõhutas kapo.

 

Peamised teemad