11:27 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Valitsus kiitis neljapäeval heaks kokkuleppe sõlmimise Valgevenega.

Eesti kodanikud saavad õiguse Valgevenes pikemalt viibida

© Sputnik / Виктор Толочко
Eesti uudised
lühendatud link
5110

Valitsus kiitis neljapäeval heaks kokkuleppe sõlmimise Valgevenega, mille alusel Eesti kodanikud saavad õiguse Valgevene viisat omades seal pikemalt viibida.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Praegu on Valgevene kodanikel soodsamad tingimused Eestis viibimiseks võrreldes Eesti kodanike Valgevenes viibimise tingimustega. Kokkuleppega tingimused võrdsustatakse, teatas valitsuse pressiesindaja.

Eesti ja Valgevene vahel kehtib riiki sisenemisel viisakohustus. Eesti Vabariiki sisenemist, väljumist ja viibimist reguleerivad Euroopa Liidu õigusaktid, ehk viisaeeskiri ja Schengeni piirieeskirjad, teatas BNS.

Eesti Vabariigi kodanikud saavad kokkuleppe sõlmimisel viibida Valgevenes viisa alusel senise 90 päeva asemel kuni 180 päeva, registreerimisnõue tekib senise 5. päeva asemel alates 31. päevast ja reisidokumendi kaotuse korral ei ole vaja taotleda hädaabidokumenti väljasõiduviisat.

Kokkulepe on kavas allkirjastada 20. mail Minskis.

 

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26