01:09 09. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7441
Töömess Narvas.

Ida-Virumaa saab töökohtade loomise toetuse

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
14 0 0

Valitsus kehtestas tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ettepanekul uue tööturuteenuse ja töökoha loomise toetuse, mida makstakse tööandjale, kes võtab Ida-Virumaal ühe kuu jooksul tööle vähemalt 20 töötut.

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. Nõude täitmisel võib tööandja saada toetust iga täiendavalt tööle võetud töötu eest, teatas sotsiaalministeerium.

Uue meetmega hakkab riik hüvitama 50 protsenti töötaja brutopalgast ühe aasta jooksul nii neile ettevõtetele, kes oma tegevust alustavad kui ka neile, kes viivad oma tegevuse Ida-Virumaale või selles piirkonnas tegevust laiendavad, teatas BNS.

Toetuse ülempiir on kahekordne töötasu alammäär ehk 860 eurot. Kui töötu võetakse tööle lühemaks ajaks kui 12 kuud, aga vähemalt kuueks kuuks, makstakse toetust poole tööaja eest.

Uus meetme sihtrühmaks ei ole üksnes suurkoondamiste käigus töö kaotanud, vaid selle alla sobituvad kõik Ida-Viru inimesed, kes on olnud viimased kuus kuud tööta.

Ossinovski sõnul on toetuse eesmärk soodustada uute töökohtade teket piirkonnas, kus on kõrgeim tööpuudus Eestis. Märtsi lõpus oli Eesti keskmine registreeritud töötuse määr 5,1 protsenti ja Ida-Virumaal 12,4 protsenti. "Uus toetus on oluline samm sotsiaalse kriisi lahendamise suunas ning soodustab Ida-Virumaa majandusstruktuuri muutumist mitmekesisemaks," ütles ta.

Jõustuva toetuse kogumaht on 3 miljonit eurot 2017. aasta lõpuni, mille toel luuakse üle 600 töökoha. "Esmaste konsultatsioonide põhjal võime öelda, et ettevõtjate huvi selle toetuse vastu on suur," lisas minister.

 

Peamised teemad