10:55 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Eesti uudised
lühendatud link
29 0 0

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) istutab tänavu riigimetsa 19,8 miljonit puud ja praeguseks on sellest pea pooled juba kasvama pandud.

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. Tänavu istutab RMK pea pool miljonit puud rohkem kui eelmisel aastal ning kõige enam istutatakse okaspuid — 11 miljonit mändi ja seitse miljonit kuuske ning 45 protsenti on praeguseks juba kasvama pandud, ütles reedel BNS-ile RMK pressiesindaja.

Sel aastal istutab RMK väikesele alale katsetuseks biovahaga kaitstud taimi, et hoida eemal noori puid ohustavaid männikärsakaid. Lisaks biovahale kasutab RMK taimede kaitseks kärsaka eest ka liiva, mis kinnitatakse spetsiaalse liimiga taime tüve peale ja mille kare pind ei lase mardikal puud kahjustada.

LIsaks 18 miljonile okaspuule istutab RMK tänavu põhiliselt kaske, aga vähesel määral ka sangleppa. "Enamus taimi paneme maha kevadel, kuid üle 800 000 kuuse istutame metsa ka sügiskuudel," selgitas RMK metsamajanduse peaspetsialist Rainer Laigu.

Maakondadest kõige rohkem ehk ligi 3,2 miljonit puud istutatakse Ida-Virumaale, millele järgnevad Pärnumaa 2,3 ja Lääne-Virumaa 2 miljoni puuga.

Kui tavapäraselt viiakse istikud raiesmikule maasturi, traktori või ATV-ga, siis raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse toimetab RMK väikesed puud juba mitmendat aastat järjest helikopteriga. Kaheksa nädalat kestval metsauuenduse hooajal pakub RMK oma taimlates ja metsas hooajalist tööd 1700 inimesele.

Kokku uuendab RMK tänavu metsa 10 000 hektaril, millest üle 2000 hektarit jäetakse looduslikule uuendusele. Riigimetsa uuendamiseks vajaminevad taimed kasvatab RMK kaheksas taimlas üle Eesti.

 

Peamised teemad