07:52 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
Tsahkna: põgenike solidaarsustrahvile tuleb Eestil anda selge ja konkreetne eitav seisukoht.

Tsahkna: Põgenike solidaarsustrahvi taga on peidus ohtlikud ettepanekud

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
2931

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna nimetas Euroopa Komisjoni ettepanekut viia liikmesriikidele sisse põgenike solidaarsustrahv 250 000 eurot inimese kohta absurdiks, mille varju on peidetud tegelikult ohtlikud ettepanekud.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Tsahkna sõnul tuleb põgenike solidaarsustrahvile Eestil anda selge ja konkreetne eitav seisukoht. "Siin ei ole midagi arutada. Pigem on tegu Euroopa Komisjoni katsega absurdiga varjutada tegelikke ettepanekuid, milleks on põgenike automaatne ümberjagamise mehhanismi ning liikmesriikide iseotsustamist vähendavate regulatsioonide kehtestamine," ütles
Tsahkna.

„Mind teeb murelikuks Euroopa Komisjoni jätkuv surve viia sisse põgenike automaatne ümberjagamise mehhanism, mis võtab ära liikmesriigi iseotsustamise õiguse, keda, mis tingimustel ja kui palju oma riiki lastakse. Samuti tahetakse vähendada liikmesriikide rolli pagulaspoliitika elluviimisel, muutes Dublini kokkulepet ühtlustatud reeglite kehtestamise läbi", lisas Tsahkna, teatab IRL-i pressiteenistus.

Tsahkna sõnul on oluline, et säiliks riikide vastutus nende territooriumile saabuvate põgenike suhtes. „Üldine vastutus tähendab, et keegi ei vastuta, mille tulemusena välistatakse põgenikekriisi
sisulise lahenduse leidmine," nentis Tsahkna.

„Me ei saa toetada Euroopa Komisjoni ettepanekuid kohustuslike mehhanismide osas ja toetame hetkel kehtiva Dublini süsteemi säilimist, mille kohaselt varjupaigataotluse võtab vastu ja vastutab selle menetlemise eest esimene liikmesriik, mille kaudu inimene EL-i sisenes", rõhutas ta.

 

Samal teemal

Arvamus: EL asendas migrantide ümberjaotamisel prääniku piitsaga
EK soovitab pagulaste ümberjagamist ja solidaarsusmaksu

Peamised teemad