07:54 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
Rõivas: ka mina olen lennanud Venemaa õhuruumis.

Rõivase sõnul ei vasta jutud Eestis olevatest Vene eriüksustest tõele

© Sputnik / Сергей Гунеев
Eesti uudised
lühendatud link
1410

Peaminister Taavi Rõivase sõnul pole kahtlust, et Venemaa kujutab Eestile jätkuvalt julgeolekuohtu, kuid jutud sellest, et Eestis tegutsevad idanaabri eriüksused, nagu on meedias levimas, ei vasta tõele.

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Rõivas viitas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil Norra meediast alguse saanud juttudele, et Eesti on Venemaa eriteenistuste sihtmärgiks. "Kas see, et agressiivne Venemaa on julgeolekuoht, on kellelegi uudiseks? Arvan, et pole," ütles Rõivas.

Tema sõnul on meedias avaldatus asju, mis on võetud erinevate õppuste stsenaariumidest. "Nii mõnigi teema, mis on selles Norra portaali loos kirjeldatud, on pigem seotud erinevate õppustega kui reaalse eluga," ütles Rõivas, lisades, et meedias avaldatu hulgas on reaalselt juhtunud asju, mille seostamine julgeoleku olukorraga on meelevaldne. Valitsusjuht tõi näiteks väite, et Venemaa helikopterid lendasid üle Pärnu jõe. Rõivase sõnul oli selline juhtum tõesti, aga tegemist oli tsiviikopteritega, mis lendasid töötjatehasest Peterburi tellija juurde, teatab BNS.

"Ma võin ajada asja veelgu huvitavamaks — Putin on lennanud üle Eesti õhuruumi," ütles Rõivas, lisades, et ka tema on lennanud Venemaa õhuruumis. "Kuid kas see on kellegi jaoks kuidagi julgeolekurisk, no ei ole," lisas Rõivas.

"Kas Eestis tegutsevad Vene eriüksused, mille pärast peaksime öösel ärkvel olema, siis saan kinnitada, et ei tegutse," ütles Rõivas. Tema sõnul on olnud erinevaid väiksemaid intsidente, millega on ametkonnad tegelelnud, kuid mureks julgeoleku pärast põhjust pole.

Ühtlasi julgustas Rõivas ajakirjanikke neid huvitavatel teemadel riigiametnike käest infot küsima. "Kuid ma loodan, et mõistate ka seda, et kui on mingid nüansid, mis on seotud riigisaladusega, siis neid detaile avalada ei saa," lisas Rõivas.

 

Peamised teemad