07:53 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
PPA on valmis ootamatu põgeniketulva olukorraks.

PPA on valmis ootamatu põgeniketulva olukorraks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
710

Politsei- ja piirivalveamet käivitab kriisimehhanismi, kui Eestisse saabub ööpäevas sada põgenikku või kui saabujaid on ka vähem, aga nad käituvad agressiivselt.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. "Kui peaks 24 tunni jooksul saabuma suurusjärgus 100 inimest massilise sisserände korras Eestisse, siis see on hetk, kus me käivitame kriisiplaanid," rääkis PPA valmisoleku ja reageerimise büroo juht Marti Magnus.

"Siis käivitame esmased üksused, kes lähevad piirkonda, kust isikud avastatakse või kus nad on ja kus nad avaldavad soovi asüüli saada. Sinna suuname ka esmase ressursi avaliku korra tagamiseks, et inimestel — kui nad sinna juba kohale on jõudnud — oleks seal turvaline olla," rääkis Magnus, teatab BNS.

Politsei reageerimise võimekus sõltub ka sellest, kuidas saabunud rahvamass on meelestatud. "Samas võib meile probleeme tekitada ka inimhulk, mis on sajast väiksem, aga ta on vägivaldselt meelestatud," rääkis PPA esindaja.

Hoopis keeruliseks läheb aga olukord siis, kui Eestisse peaks ööpäevas saabuma tuhandeid immigrante. Tema sõnul näitas sama ka Eesti politseinike abimissioon Sloveeniasse. "Kui seal ikka päeva jooksul käivad kümned tuhanded läbi, siis politseiametnikud, kes nendega otseselt tegelevad, väsivad ära, neid ei ole piisavalt palju, et põgenikele informatsiooni anda ja seal edasi hakkab ka teenuse kvaliteedis tagasilööke tekkima, mis võivad päädida kõige halvema stsenaariumi korral siis massilise rahutusega," tunnistas Magnus.

Samas paigas alustatakse ka esmaste menetlustoimingute läbiviimist, mille käigus fikseeritakse isikute andmed ja neil kaasas olevad asjad ning toimuvad muud tegevused, et saabunud massi suunata, rääkis Magnus.

PPA-l on valmis majutuskoht, kuhu paigutada ootamatult Eestisse saabuvad kümned põgenikud. "Oleme ettevalmistused teinud ja sinna on ka esmased elu- ja hügieenitarbed ning joogivesi juba varutud — see kõik on seal täna kõik reaalselt olemas," kinnitas Magnus.

Majutamiseks valmis vaadatud hoonesse peaks mahtuma suurusjärgus 80-100 inimest.

Magnus ei soovinud täpsustada, kus kompleks täpsemalt asub, öeldes et tegemist on PPA kinnisvaraga, mis asub Põhja-Eestis.

Samuti on PPA Magnuse sõnul ette valmistanud ka transpordivõimalused juhuks, kui tekib vajadus suuremal hulgal üle piiri saabunud põgenikke transportida.

Saabunud põgenikega tegelemiseks on PPA ette valmistanud üle 200 ametniku, kes saavad oma põhitöökohalt ära tulla appi immigrantidega tegelema.

 

 

Samal teemal

Põgenikekriisi korral tuleb rahvast teavitada tunni jooksul

Peamised teemad