00:58 21. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1769
  • RUB78.0670
Põgenikekriisi vallandumisel Eestis tuleb esmane info elanikkonnale anda tunni aja jooksul.

Põgenikekriisi korral tuleb rahvast teavitada tunni jooksul

© Ruptly .
Eesti uudised
lühendatud link
14 0 0

Põgenikekriisi vallandumisel Eestis tuleb esmane info elanikkonnale anda tunni aja jooksul, leiab politsei- ja piirivalveameti (PPA) kõrge esindaja.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. "Siin on niiöelda "kuldse tunni" reegel, et kui mingi olukord tekib, siis ka hiljemalt tunni aja jooksul me peame andma avalikkusele sõnumi, mis toimub, kus toimub ja millised on avalikkusele antavad juhised," ütles PPA valmisoleku ja reageerimise büroo juht Marti Magnus.

"See on kindlasti kriisijuhtimise üks väga oluline osa, et infopuudusest ei tekiks omakorda eskalatsiooni ja et inimeste seas ei tekiks teadmatust, mis põhjustaks hirmu ja mis omakorda tooks meile tööd juurde. See on puhtalt nende asutuste juhtide, kes seda kriisisituatsiooni juhivad, ülesanne," rääkis Magnus, teatab BNS.

PPA esindaja sõnul on amet selleks plaanid ette valmistanud ja nende toimimist ka katsetanud.

Magnuse sõnul käivitab politsei- ja piirivalveamet kriisimehhanismi, kui Eestisse saabub ööpäevas sada põgenikku või kui saabujaid on ka vähem, aga nad käituvad agressiivselt. Samas ta kinnitas, et PPA on olukorraks valmistunud, välja on õpetatud täiendavat personali ning esimeste põgenike jaoks on valmis vaadatud ka majutusvõimalused.

 

Samal teemal

PPA on valmis ootamatu põgeniketulva olukorraks

Peamised teemad